Миротворча місія ООН не є панацеєю для відновлення миру на Донбасі, – Ірина Геращенко

281
Миротворці ООН

Миротворці ООН

Заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко переконана, що сама лише миротворча місія не вирішить усіх проблем Донбасу, а є лише одним із механізмів для відновлення стабільності в регіоні.

Про це Геращенко, яка є членом Тристоронньої контактної групи, розповіла в інтерв’ю ТСН.

“Ми вважаємо, що нам вдасться все-таки добитися того, що буде прийнята українська ініціатива. Але в той же час хочу наголосити, що одна тільки миротворча місія не є панацеєю для відновлення миру і стабільності. Це лише один з механізмів”, – зазначила вона.

Заступниця Парубія також наголосила, що присутність миротворців до встановлення постійного перемир’я і припинення вогню є малоймовірною.

Не було жодного випадку, коли миротворці зайшли на територію, де ще не встановлено мир. Тому ключове питання – це встановлення сталого миру на Донбасі. Ніколи жодна країна світу не відправить своїх миротворців, якщо там продовжуватиметься гаряча фаза конфлікту,
– заявила Геращенко.

За її словами, Україні і міжнародній спільноті необхідно добиватися виконання мінських угод Росією і проросійськими бойовиками, причому як безпекових аспектів, так і гуманітарних.

“Це не є пристойним, що у нас вже рік заблоковано питання звільнення заручників. Нас шантажують заручниками. І очевидно, що українські заручники на Донбасі не можуть чекати миротворців, тому що це процес не завтрашнього дня”, – підкреслила Геращенко.

Джерело

Поширити
"Вісті Світловодщини"