Мистецтво бути лідерами

Агропромисловий комплекс нашої держави є основою економічного розвитку сільських територій. А якщо говорити глобально та коротко – без аграрія не було б України. Можна з упевненістю стверджувати, що не було б того ВВП, який ми сьогодні маємо, і тих надходжень від експорту, які  забезпечує саме сільгоспвиробник.

Сьогодні землі у Світловодському  районі Кіровоградщини  обробляє чимало сільськогосподарських підприємств. Тому прикладів ведення агробізнесу вдосталь. Серед них успішних та прибуткових можна перелічити на пальцях. До таких відноситься підприємство «Кам’янка», що входить до складу компанії Кернел – лідера агропромислового комплексу України. Пріоритетними культурами, які вирощує підприємство, є пшениця, горох, соняшник, кукурудза. Показовим є те, що врожайність зернових, вирощених на кернелівських полях Полтавщини, навіть у найнесприятливіші с\г сезони доволі достойна. Варто зауважити, що в основі сільгоспвиробництва Компанії лежить методика точного землеробства. На основі систем глобального позиціонування GPS, спеціальних датчиків, квадрокоптерів, картографічних знімків із супутників, які передаються на центральну агродиспетчерську, аграрії досконало знають все: неоднорідність рельєфу того чи іншого поля, густоту посівів, де потрібно підживити рослини, додатково застосувати засоби їхнього захисту, який ґрунт через ущільнення в ньому потребує більш глибокого рихлення тощо.

Важливе місце посідає й якість посівного матеріалу. В цьому напрямку Компанія співпрацює із всесвітньо відомими виробниками «Піонер», «Монсанто», «Євраліс», у яких закуповуються материнські форми насіння, з яких на дослідних полях вирощуються власні гібриди, пристосовані до наших  кліматичних умов. Увагу приділяється і технічному парку. Чимало залежить і від умов праці. Тому на підприємстві «Кам’янка» (Кернел), як і в інших господарствах Компанії,  систематично покращуюються умови праці, діє ефективна система мотивації співробітників.

Якщо говорити зокрема про механізаторів, праця яких є надважливою в період польових робіт, то цьогоріч значно поліпшено умови їх роботи. Кожен з них був забезпечений комфортними умовами проживання, харчуванням, спецодягом.

Не менш плідно підприємство «Кам’янка» (Кернел) та БФ «Разом з Кернел» співпрацювали із громадами в напрямку підтримки благоустрою та інфраструктури населених пунктів. Фактично всі заплановані соціальні проекти було реалізовано. Сотні тисяч гривень  підприємство «Кам’янка» (Кернел)  спрямувало  для того, щоб  покращити умови навчання та виховання в  школах і дитячих садочках, відчутну підтримку отримали  заклади  культури. Також аграрії організаційно та фінансово долучалися до різноманітних урочистостей, днів села  тощо.

Хотілося б окремо зупинитися на сплаті податків, бо ж і тут Компанія  зарекомендувала себе не менш відповідально. Саме податкові кошти, направлені в районні та сільські бюджети з сільськогосподарської діяльності, дають змогу підтримувати відповідний рівень життя місцевих громад. Станом на грудень у місцеві бюджети Світловодського  району  підприємство «Кам’янка» (Кернел) спрямувало 5,6 млн грн податкових коштів.

А ще для аграріїв Компанії одним із основних та пріоритетних принципів діяльності є вчасний розрахунок за паї. Орендодавці  підприємства «Кам’янка» (Кернел) щораз переконуються, що зробили правильний вибір, передавши свої земельні наділи в користування Компанії. Бо ж тут турбуються про комфортні та зручні умови отримання ОП, оперативність виплат. А ще, при потребі, орендодавець має можливість отримати плату авансом за наступні роки чи звернутися по допомогу в переоформленні спадщини та щодо інших юридичних питань.

Підготував Іван Пшеничний .

Довідка: Кернел – провідний у світі та найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. З 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі. У 2017 році Кернел успішно дебютував на ринку євробондів, розмістивши на Ірландській фондовій біржі п’ятирічні облігації на суму 500 млн доларів зі ставкою 8,75%. Сьогодні команда Кернел налічує понад 15 тис. осіб.

На частку Кернел припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії. Свою продукцію компанія постачає до понад 60 країн світу, серед основних ринків збуту – Індія, Єгипет, Туреччина та країни Європейського Союзу. Переробні потужності 8 заводів Кернел становлять 3,5 млн т насіння соняшнику на рік, що дозволяє отримати 1,3 млн т соняшникової олії та близько 1,2 млн т соняшникового шроту. Щорічно Кернел постачає на міжнародні ринки близько 4 млн т кукурудзи, пшениці, ячменю, сої та ріпаку, закуповуючи сільгосппродукцію у більш ніж 5 тисяч виробників, а також вирощуючи власну продукцію на 550 тис. га землі. Власна мережа елеваторів з потужністю одночасного зберігання 2,8 млн т забезпечує своєчасну логістику зібраного врожаю та закупленого товару. Експорт продукції здійснюють власні портові термінали компанії з потужністю перевалки зернових культур і шроту понад 6 млн т на рік.

Поширити
"Вісті Світловодщини"