На 98-му році життя відійшов у Вічність наш земляк – Кость Гаврилович Оверченко

347
Кость Гаврилович Оверченко
Кость Гаврилович Оверченко
Кость Гаврилович Оверченко
Кость Гаврилович Оверченко

Сумна звістка надійшла з м. Єлгави (Латвія). На 98-му році життя відійшов у Вічність наш земляк – новогеоргіївець, відомий поет, перекладач, член Національної Спілки письменників України Кость Гаврилович Оверченко.

Народився Кость Оверченко 22 травня 1920 року в м. Новогеоргіївську. Дев’ятнадцятирічним юнаком був призваний на військову службу, яка перервала навчання студента-філолога Дніпропетровського державного університету. У 1940 році у складі полку Червоної Армії майбутній поет потрапляє на о.Саарема, де його застала Друга Світова війна. Він був серед тих мужніх захисників Моондзyндських островів, які стояли там не на життя, а на смерть. В Ірбенській протоці Кость Гаврилович потрапив у полон.

Далі був Саласпілський концтабір, побої, приниження, три спроби втечі з табору. Тільки третя виявилася вдалою і до кінця війни Кость Оверченко воював у складі Першої Латвійської партизанської бригади. Після війни був головою Єлгавської повітової організації Тсоавіахіму Латвії. За велику роботу по розмінуванню та знешкодженню території нагороджений Почесною грамотою Латвійської республіки, мав багато медалей та орденів учасника Другої Світової війни.

Чимало років поспіль Кость Оверченко очолював Єлгавську бібліотеку. Літературною творчістю займався усе своє життя. Він автор багатьох поетичних збірок, перекладач, перекладав твори поетів Латвії українською мовою. У 2008 році поет став лауреатом обласної літературної премії ім. Є.Маланюка за збірку перекладів «Латвія поетична».

Кость Гаврилович був одним із перших членів обласного літоб’єднання «Степ», друкувався у загальноукраїнських виданнях, обласних газетах «Народне слово», «Кіровоградська правда».
Великий патріот України Кость Оверченко щиро вболівав за її долю. Кожне слово у збірках «Я родом звідти, де Дніпро тече», «Люблю тебе таку, яка ти є…», «Майдану віщий грім» пронизані тугою за Україною, палкою любов’ю до неї та вірою у її щасливе майбутнє. Поет ніколи не поривав зв’язків із своєю малою батьківщиною: листувався з друзями, з працівниками міського краєзнавчого музею, надсилав свої збірки до бібліотек міста. Допоки дозволяло здоров’я, відвідував Світловодськ, зустрічався з учнівською та студентською молоддю.

Працював до останнього дня. У 2015 році світ побачила збірка гумористичних поезій «Колючі рядки», а зараз, на прохання поета, його друзі-літератори у Світловодську готують до друку збірку поезій для дітей. Днями Кость Гаврилович ще вносив свої корективи до цієї книги…

Відійшов у Вічність відомий поет, патріот, життєлюб, хороша, добра і щира людина… Пам’ять про Костя Оверченка житиме в серцях його земляків, тих, хто знав і любив поета, цінував його творчість.

Поширити
"Вісті Світловодщини"