На фестивалі «Світловодщина 2019»

Кінець квітня і початок травня для українців стали досить приємними, бо дозволили гарно відпочити впродовж досить довгих вихідних днів, під час яких можна було і відпочити, і взяти участь, принаймні, відвідати, цікаві заходи тощо. Жителі Світловодщини, після святкування Великодня, мали змогу побувати на IV регіональному презентаційному фестивалі «Світловодщина 2019», який відбувся 30 квітня. Ініціаторами проведення цього прекрасного заходу стали Світловодська районна держана адміністрація, відділ культури і туризму РДА, депутатський корпус районної ради та Асоціація молоді Кіровоградщини “Златопілля”.
Через дещо похмуру погоду на фестивалі не було людно, але свято, все ж таки, відбулося на високому організаційному рівні, як, до слова, і завжди.
Під час урочистої частини фестивалю жителів Світловодщини привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.
Він наголосив, що на різних заходах, у тому числі і обласних, Світловодщина завжди презентує себе як територія з потужним туристичним потенціалом.
– Я передаю щирі вітання всім вам від голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка з нагоди відкриття IV регіональному фестивалю, який презентує Світловодщину. Неважаючи на погоду, у нас гарний настрій, бо ми презентуємо Світловодщину регіону, області, державі. Нещодавно відбувся VII Центральноукраїнський музейно-туристичний фестиваль, де Світловодщина як завжди, потужно презентувала себе усій Україні. А є про що говорити, оскільки загальні тенденції в Україні, тенденції в світі говорять про розвиток туризму не лише як галузі відпочинку, але і як економічної складової. І ми бачимо, що Світловодщина теж розвивається. Можна говорити про зелений туризм, про “Полуничний фестиваль”, який проводиться у Миронівці із 2016 року. Приємно, що кожне село шукає свою родзинку, презентуючи себе Світловодщині, державі, світові. Тож гарного всім дня, миру і процвітання нашому краю», – у вітальному слові сказав Сергій Коваленко.
Від імені голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського присутніх а фестивалі привітав заступник голови РДА Володимир Похілов. Він привітав усіх із Великодніми святами, а також пригадав для всіх, як започаткувався цей фестиваль.
– За ініціативи тодішнього керівника відділу культури та туризму РДА Миколи Середенка, на Світловодщині 4 роки том вперше провели туристичний фестиваль. Ми тоді намагалися презентувати себе як територію, де може успішно розвиватися зелений туризм, де можна створити цікаві туристичні маршрути тощо. Сьогодні це вже працює: створені туристичні маршрути, якими і місцеві жителі, і гості пізнають наш край, вздовж шляхів встановлені дошки з описом тих чи інших туристичних об’єктів, працюють дві зелені садиби. Нині ми маємо вже презентаційний фестиваль, де презентуємо не лише наші надбання в галузі туризму, а й в галузі промисловості, – зазначив Володимир Похілов.
Він побажав усім міцного здоров’я, миру та злагоди у родинах, а ще – гарно провести час і добре відпочити.
Від імені народного депутата України Олеся Довгого та від себе особисто до присутніх з вітальним словом звернулася помічник-консультант депутата Анна Трубаченко. Вона зазначила:
– Дуже приємно зустрічати свята у родинному колі. А сьогодні ми зібралися великою світловодською родиною на фестивалі «Світловодщина 2019», аби всі знали: Світловодщина – туристичний край. Тож бажаю всім добра».
Аби учасники фестивалю, а особливо діти, не нудьгували, були облаштовані ігрові зони, зони для відпочинку, працювати туристично-краєзнавчі виставки, презентація промислово-економічного потенціалу Світловодщини, виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Неподалік від сцени виставила свої картини, вишиті бісером, учениця 9-го класу Глинської школи Яна Татаренко. Любов до цього виду мистецтва дівчині привила мама – Інна титаренко. Саме пані Інна купувала для доньки схеми вишивок, підбирала бісер, допомагала, аби у Яни все вийшло. Коли картина була готова, мама вставляла її в рамку, і ось – на світ з’являвся витвір мистецтва, виготовлений дбайливими дитячими руками. Всього один рік Яна титаренко займається вишиванням, та вже вишила багато прекрасних картин. Дівчина їх використовує для окраси помешкання, часто дарує рідним та друзям. Демонструє Яна свої роботи і на виставках різних рівнів.
Поодаль зі своєю продукцією розмістився знаний пасічник Микола Гречаний. Він бджільництвом займається досить давно, а навчався цьому ремеслу у діда та батька. Окрім меду він покупцям пропонував фігурні свічки з воску, питний мед, ріні настоянки з нього, прополіс та багато іншого. До слова сказати, продукцію Миколи Гречаного добре знають і в обласному центрі, адже він не раз бував на Всеукраїнській виставці «АгроЕкспо».
Були на фестивалі представлені й інші роботи місцевих майстрів.
Спортивний потенціал Світловодщини демонстрували на окремо об лаштованих майданчиках, де були представлені байдарки, намети, приладдя для спортивного орієнтування. Це демонстрували свою підготовку учасники військово-патріотичного гуртка «Сокіл «Джура» із Захарівки під керівництвом Івана Скрипника. Вони виставили спортивно-туристичну смугу перешкод.
Присутні мали змогу насолодитися концертною програмою, яку підготували артисти-аматори районного Будинку культури, а також сільські фольклорні колективи.
Під час проведення фестивалю шляхом голосування обирали і переможців народного конкурсу «Слава Світловодщини», який вже став традиційним. Ввечері відбувся святковий концерт від гурту «Brains on holidays» та молодіжна дискотека.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"