На Кіровоградщині 23 заклади первинної медико-санітарної допомоги реорганізовано в неприбуткові комунальні підприємства

З початку року міські та районні ради прийняли для 23 із 27 закладів ПМСД рішення про зміну організаційно-правової форми з комунальних медичних закладів на неприбуткові комунальні підприємства.

Така процедура дозволить їм перейти з II півріччя 2018 року на пряме фінансування державним страхувальником – Національною службою здоров’я України. Таку інформацію на апаратній нараді озвучив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Рибальченко.

За його словами, сесії Долинської, Знам’янської та Онуфріївської районних рад і Світловодської міської ради заплановані на 22 червня, Бобринецької районної ради – орієнтовно на липень – серпень, оскільки з першого разу депутати не підтримали створення КНП. Це відтермінування може спричинити ситуацію, що Бобринецький Центр ПМСД не потрапить у другу «хвилю» укладання договору з НСЗУ до 1 жовтня і цей процес буде перенесено на кінець року, що спричинить великі втрати фінансів, які можна було б отримати від НЦЗУ – 370 грн. за 1 жителя проти 240 грн.

Окремо Олег Рибальченко зосередив увагу на матеріально-технічному забезпеченні закладів. За його словами, за останній час оснащення медичних установ значно поліпшено за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Так, протягом 2017 року та за період січня-травня 2018 року придбано 272 комп’ютера та ноутбука, 191 принтер на суму 3,7 млн. грн. Водночас жодних витрат на ці потреби не зафіксовано у Світловодську та Устинівському районі, мінімальні суми – у Вільшанському, Гайворонському, Голованівському, Долинському та Новгородківському районах. Практично всі Центри первинної медико-санітарної допомоги забезпечені доступом до Інтернет мережі, окрім 4 лікарських амбулаторій – в Бобринецькому районі (Рощахівська, Витязівська) та в Маловисківському районі (Плетений Ташлик, Онікеєво).

Поширити
"Вісті Світловодщини"