На Кіровоградщині 8 населених пунктів можуть втратити статус міста

Одразу 8 населених пунктів Кіровоградщини, 7 з яких є райцентрами, можуть втратити статус міст. Відповідно до повідомлення Міністерства розвитку громад та територій України, проєкт Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України», поданий до парламенту (його текст наразі відсутній на вебсайті Верховної Ради України), визначає основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.
Відповідно до оприлюдненої презентації, в законопроєкті розроблені критерії, які визначають статус населених пунктів.
Відтак, місто – це населений пункт із переважно компактною забудовою, загальною чисельністю не менше 20 тисяч жителів, на території якого розташовані промислові та переробні підприємства, підприємства комунального господарства, житловий фонд, та який має розвинуту соціальну, комунальну і транспортну інфраструктуру, – йдеться у тексті презентації.
Станом на 1 січня 2019 року на території Кіровоградщини було 8 міст, чисельність населення яких менше мінімуму, визначеного у законопроєкті. За рік ситуація кардинально не змінилася. Це, зокрема: Благовіщенське (6051 житель); Бобринець (10758); Гайворон (14523); Долинська (18792); Мала Виска (10382); Новомиргород (11117); Новоукраїнка (16749); Помічна Добровеличківського району (8994 особи).