На Кіровоградщині двоє чоловіків померли від лептоспірозу

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській обл., у мешканців с. Олександрівка Олександрійського району та м. Бобринець було виявлено лептоспіроз.
Було проведено епідеміологічне та епізоотичне розслідування на підтвердження випадків захворювання на лептоспіроз.
Зокрема, за результатами обстеження місця проживання хворого в м. Бобринець встановлено, що причиною захворювання могла стати водойма, де потерпілий неодноразово купався та рибалив.
В с. Олександрівка Олександ­рійського району в домогосподарстві постраждалого протиепізоотичні заходи не проводилися. Для попередження випадків захворювання на лептоспіроз біля ставків, де рибалив потерпілий, було встановлено попереджувальні таблички, проведено покіс трави та очерету, поінформовано населення про епідемічну ситуацію із захворювання на лептоспіроз.
За випадком підозри на лептоспіроз, який може бути пов’язаний з риболовлею та купанням у ставку с. Бандурове Гайворонського району, орендарю ставка та сільському голові рекомендовано встановити попереджувальні знаки про заборону вилову риби та купання в ставках, а також провести дератизаційні роботи на прилеглій до ставків території.
Питання профілактики зооантропонозних інфекцій перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.
Довідково. Пік захворюваності на лептоспіроз припадає на літо-початок осені, що зумовлено активним відпочинком населення на природі, купальним сезоном, риболовлею, а також зростанням у цей період чисельності мишовидних гризунів. За 6 місяців поточного року в Україні зареєстровано 51 випадок захворювання, за аналогічний період 2018 року – 61 випадок.
Що стосується Кіровоградсь­кої області, з початку року на лептоспіроз захворіло 2 особи – 69-річний житель с. Олександрівка Олександрійського району та 49-річний житель м. Бобринець Бобринецького району. В обох випадках при лабораторному дослідженні сироватки крові отримано позитивний результат на наявність лептоспір. Для обох чоловіків захворювання стало смертельним.
Держпродспоживслужба області наголошує, при найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя.
Лептоспірозом називають інфекційне захворювання, яке характеризується гострим перебігом з токсичним ураженням внутрішніх органів, жовтяницею і лихоманкою.
Шляхи зараження
лептоспірозом:
Медицині відомо два основних шляхи зараження лептоспірозом:
– Інфікована вода в стоячих водоймах. Найчастіше біля берега відбувається концентрація збудників захворювання, які потрапляють у воду разом з калом гризунів.
– Інфіковані продукти харчування. Даний тип зараження захворюванням найбільш часто зустрічається в медичній практиці. Фекалії гризунів потрапляють у продукти харчування, наприклад, на складах або в магазинах, і під час вживання таких продуктів при недостатній термічній обробці, проникають крізь слизову в організм людини.
Симптоми лептоспірозу
Зазвичай, клінічна картина перебігу захворювання не є специфічною, тому дуже часто захворювання діагностується невірно. Надзвичайно важливо при діагностуванні враховувати анамнестичні дані хворого, так як більша частина випадків захворювання виникає після контакту з водою в стоячих водоймах або після вживання в їжу неякісних продуктів харчування. До симптомів лептоспірозу відносять:
– відсутність симптомів в інкубаційний період, який триває від 7 до 14 днів;
– лихоманка (температура може підніматися до 40 градусів);
– біль у м’язах;
– жовтяниця шкіри, склер;
– яскраво виражена інтоксикація, яка проявляється загальною слабкістю, головними болями, втомою, частим диханням, тахікардією;
– висипання на шкірі – крововиливи по всій поверхні шкіри, слизовій, кон’юнктивах, ротоглотки;
– ураження нирок, що проявляється у вигляді оліго-анурії. Даний симптом є критичним, і його прояв більше п’яти днів практично завжди супроводжується летальним результатом.
Лікування лептоспірозу
Успіх лікування лептоспірозу повністю залежить від постановки правильного діагнозу. На жаль, у багатьох випадках діагноз встановлюється невірно, так як дане захворювання «маскується» під інші хвороби.
Якщо діагноз встановлений коректно і вчасно, лікування лептоспірозу завершується успішно.
Профілактика лептоспірозу
Лептоспіроз вважається небезпечним захворюванням, яке в багатьох випадках закінчується смертю, тому дуже важливо спрямувати максимум зусиль на профілактику цієї хвороби, а це:
– активна боротьба з дрібними гризунами в житлових будинках та продуктових складах;
– виключити купання в стоячих природних водоймах;
– застосування гумових костюмів, якщо необхідний контакт із зараженою водою.
У разі можливого інфікування провести невідкладну профілактичну антибактеріальну терапію доксицикліном.
Не нехтуйте своїм здоров’ям та життям.

Поширити
"Вісті Світловодщини"