На Кіровоградщині заступник Міністра Іванна Смачило проконсультувала мешканців територіальних громад

Заступник Міністра юстиції Іванна Смачило дізналася, як проходить перебіг децентралізації у Кіровоградській області й надала правову допомогу місцевим жителям.

Зустрічі з громадянами та активістами відбулися під час її робочого візиту до Соколівської, Маловисківської та Добровеличківської об’єднаних територіальних громад.

«Мешканці віддалених населених пунктів мають чимало проблем із доступом до юридичних послуг. Наприклад, не кожний може собі дозволити звернутися до приватного нотаріуса, щоб реалізувати своє право на спадщину, або ж витратити час на поїздку в район до державного нотаріуса. Ми разом із командою Мін’юсту вирішуємо це питання і вже маємо певні напрацювання. Зокрема найближчим часом до роботи місцевих центрів із надання адміністративних послуг будуть залучені представники юстиції, які пройдуть спеціальне навчання і зможуть реалізувати права громадян на отримання спадщини, а також реєструвати народження та смерть», – відзначила Іванна Смачило.

Під час візиту на Кіровоградщину встигли обговорити не тільки шляхи покращення життя мешканців територіальних громад, а ще й провести правороз’яснювальну роботу зі школярами. Відтак учні маловисківської школи #3 більше дізналися про те, як боротися з булінгом.

«Важливо пам’ятати, що про проблему цькування потрібно відкрито говорити. Замовчування не допоможе вирішити ситуацію, а, навпаки, погіршить її. І ще один актуальний момент: психологічної підтримки потребують не тільки жертви булінгу, а й діти-агресори. Це потрібно розуміти й аналізувати кожний окремий випадок. Скептики можуть сказати, що цькування серед підлітків не вдасться ніколи викорінити повністю. Однак, основне завдання команди юстиції полягає саме в тому, щоб донести до дітей, що свої права потрібно захищати, до того ж в законний спосіб», – прокоментував Вадим Гуцул.

Окрім цього, під час поїздки Іванна Смачило разом із командою обласної юстиції особисто надала населенню правову допомогу. Зокрема громадяни отримали можливість віч-на-віч поспілкуватися з фахівцями й дізнатися відповіді на такі актуальні питання, як стягнення аліментів і особливості передачі землі в оренду.

Варто відзначити, що всі пропозиції громадян стосовно вдосконалення законодавства заступник Міністра прийняла до відома, щоб у результаті опрацювати разом із командою Мін’юсту.

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"