На колегії районної державної адміністрації

538

29 вересня відбулося засідання колегії Світловодської районної державної адміністрації, на якій розглядалися два питання: Про підсумки проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році; Про забезпечення надійності й безпечності експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж загальноосвітніх навчальних закладів району.

По першому питанню доповідала заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Людмила Гелка.

За її інформацією, видатки з районного бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей у 2017 році склали 519,0 тис. грн., (у 2016 році – 380,0 тис. грн., у 2015 році – 240,0 тис. грн.).

Протягом 2017 року охоплено відпочинком та оздоровленням 922 дитини району, в тому числі: 715 дітей – відпочинком, 207 дітей – оздоровленням, що складає 70,9 % від загальної чисельності дітей шкільного віку.

За кошти районного бюджету для дітей пільгових категорій придбано 40 путівок в дитячі заклади оздоровлення на загальну суму 216,3 тис. грн. За кошти обласного та державного бюджетів оздоровлено 18 дітей пільгових.

В літньому спортивному таборі (тренер Мусієнко В.В.) оздоровлено 40 дітей, 23 дітей працівників АПУ села оздоровлено за рахунок фермерських господарств району, підприємство «Кременчуцька ГЕС» за власні кошти оздоровило 49 дітей, за даними служби у справах дітей оздоровлено 37 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
За останні роки ситуація із оздоровленням та відпочинком дітей району суттєво покращилася.

Робота по оздоровленню дітей не завершується, заяви від батьків на оздоровлення і нині приймаються та реєструються.
З метою проведення повноцінного відпочинку дітей влітку 2017 року у Світловодському районі з 1 по 21 червня у дванадцяти загальноосвітніх школах було організовано роботу пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням.
За цей період відпочило 715 учнів, у тому числі 452 дитини пільгових категорій.

З місцевого бюджету на організацію пришкільних таборів було виділено: 200,0 тис. грн. – – на харчування, 40,0 тис. грн. – на підготовку до оздоровлення, 59 тис. грн. – на організацію екскурсій.

У таборах відпочинку було організоване дворазове гаряче харчування. На харчування та відпочинок з місцевого бюджету було виділено кошти з розрахунку 25,8 гривні на кожну дитину в день, у тому числі на щоденне гаряче харчування – 22 гривні на учня.

Виховний процес здійснювався відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів і здібностей дітей, з урахуванням їх віку, психологічних можливостей, стану здоров`я та з використанням різні форм роботи.

У таборах працювали різноманітні гуртки: спортивні, екологічні, драматичні, вокальні, туристичні, «Умілі руки» та інші.

У дев’яти пришкільних таборах було створено мовні групи, у яких покращили свій рівень знань з англійської мови 145 учнів району.

Під час відпочинку школярі брали активну участь у проведенні цікавих і змістовних заходів. Дітям запам’яталися екскурсії до Озерського зоопарку, музею села Захарівка, тематичні дні, свята інсценізації, спортивні та туристичні змагання, інтелектуальні ігри, дні рибалки, фестивалі екомоди, конкурси малюнків на асфальті, музично-розважальні програми, конкурси на кращу загонову пісню, девіз, речівку.

Школярі здійснили екскурсії на природу, проводили збір лікарських рослин та змагалися у конкурсах «Кращий букет із польових квітів», розучували традиційні рухливі ігри, українські пісні та народні ігри.

Запам’яталися учням і зустрічі з представниками Світловодського міськрайонного центру зайнятості, служби Державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Світловодському районі. У пришкільних таборах проводилися практичні заняття та ігри з правил дорожнього руху; здійснювалася суспільно-корисна праця. Учні висаджували квіти біля шкіл, брали участь у впорядкуванні пришкільної території.

По другому питанню доповідав начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич.

По обох питаннях, після короткого обговорення, члени колегії прийняли відповідні рішення.