На колегії розглядали питання підприємництва та ремонту доріг

30 листопада відбулося засідання колегії РДА, на якому були присутні голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський, перший заступник голови Світловодської РДА Наталія Гаврилюк, заступник голови Світловодської РДА Володимир Похілов, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Скопич, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Світловодського району, радник голови районної державної адміністрації з питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції Дарія Ільїна, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства районної державної адміністрації Роман Шумейко та інші.


На порядку денному розглядалося два питання – стан виконання програми розвитку малого і середнього підприємництва у Світловодському районі на 2016-2018 роки та стан ремонту доріг у Світловодському районі. Про це доповів начальник відділу інфраструктури, промисловості та підприємництва управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Євген Соколенко.
– За підсумками 2017 року економіка Світловодщини нараховує 129 підприємств – 5 середніх та 124 малих, – розпочав свою доповідь Євген Соколенко. – Переважно це сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства, 10% – промислові підприємства.
Рішенням районної ради від 24 червня 2016 року №101 було затверджено районну програму розвитку малого та середнього підприємництва у Світловодському районі на 2016-2018 роки. У рамках програми на підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва, у т. ч. з числа учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб, для впровадження бізнес-проектів, які відповідають пріоритетним напрямкам соціально-економічного регіонального розвитку, передбачалося: на 2016 рік – 155,0 тис. грн., на 2017 рік – 160,0 тис. грн., на 2018 рік – 165,0 тис. грн.
Між Світловодською районною державною адміністрацією та Регіональним фондом підтримки підприємництва у Кіровоградській області укладено договори про спільну діяльність щодо фінансової підтримки суб’єктів малого та середнього бізнесу у 2016-2018 роках.
Станом на 30 листопада 2018 року суб’єкти господарювання району не звертались за фінансовою підтримкою, хоча серед суб’єктів підприємницької діяльності постійно проводиться роз’яснювальна робота щодо отримання фінансової допомоги. З метою створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу, усунення правових, адміністративних, економічних та організаційних перешкод у сфері підприємництва діє центр з надання адміністративних послуг за принципом організаційної єдності. Станом на 30 листопада 2018 року перелік послуг, які надаються через центр, налічує 183 адміністративні послуги та документи дозвільного характеру.

У цьому році 7 березня та 12 липня було проведено засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при райдержадміністрації, на яких розглядалось питання надання фінансової підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва через РФПП в області у 2018 році. 11 липня в рамках програми розвитку туризму “Світловодщина – край нашої мрії” відбулася конференція на території бази відпочинку “Хвиля”, де було проведено презентацію туристичного потенціалу Світловодщини. Експертну оцінку стану розвитку туризму на Світловодщині надали радник мера м. Праги, член міського комітету з питань культури, виставок, туризму та міжнародних відносин Вацлав Навотни, заступник голови Федерації роботодавців у сфері туризму в Україні Павло Бабенко та заступник директора ГО “Український центр європейської політики” Інна Корсун.
27 липня на засіданні колегії РДА було розглянуто стан та основні завдання з виконання повноважень щодо сприяння розвитку малого і середнього бізнесу в районі у 2018 році. 7 серпня відбувся навчальний семінар з питань регуляторної політики та дерегуляції підприємницької діяльності для працівників органів місцевого самоврядування Світловодського району та Світловодської міської ради за участі завідувача Сектору Державної регуляторної служби у Кіровоградській області Наталії Оніщенко.
Протягом 2016-2018 років Світловодський міськрайонний центр, а з 1 червня 2018 року Світловодська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості, постійно проводить роботу по залученню безробітних до організації підприємницької діяльності. Так, протягом зазначеного періоду проведено 9 цільових семінарів “Як розпочати свій бізнес?”, які відвідали 79 осіб, 18 з них – зареєстрували свій бізнес, отримавши для його започаткування одноразову допомогу по безробіттю. Серед них – троє мешканців району з числа квотних категорій, які обрали для свого бізнесу такі види діяльності як ремонт автомобілів, роздрібна торгівля, юридичні послуги.
У січні-вересні 2018 року роботодавцями району на нові робочі місця було працевлаштовано 83 особи.
Керівництво районної державної адміністрації, в межах своїх повноважень, надає підтримку, проводить особисті зустрічі з керівниками промислових, сільськогосподарських підприємств та представниками бізнесу з метою сприяння у нарощувані обсягів виробництва продукції та вирішення проблем, які перешкоджають виробничій діяльності.
На розгляд колегії районної державної адміністрації також виносилося питання стану ремонту доріг у нашому регіоні протягом 2018 року.
Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 07 грудня 2017 року № 630-р “Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Кіровоградської обласної державної адміністрації” автомобільні дороги загального користування місцевого значення у Кіровоградській області передані зі сфери управління Державного агентства автомобільних доріг України до сфери управління Кіровоградської обласної державної адміністрації. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 03 січня 2018 року № 3-р були затверджені акти приймання-передачі 591 об’єкта автомобільних доріг місцевого значення в області та визначено департамент інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації балансоутримувачем автомобільних доріг місцевого значення в області. Функції замовника з поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення передано департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації.
Листом обласної державної адміністрації від 15 січня 2018 року №01-18/30/0.3 було доведено розподіл коштів на утримання доріг місцевого значення на 2018 рік по районах області, яким Світловодському району передбачено субвенцію з державного бюджету на вищезазначені цілі в сумі 8571,47 тис. грн., в тому числі: 6741,7 тис. грн. на поточний середній ремонт, 1829,77 тис. грн. на експлуатаційне утримання.
Так, у 2018 році між департаментом інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації та підрядними організаціями було укладено 4 договори підряду на виконання поточних середніх ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення по Світловодському району за рахунок державної субвенції на загальну суму 5781864,0 грн., а саме: 3 договори підряду – з ПП “Ефект” на загальну суму 4187740,0 грн. на виконання робіт з поточних середніх ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення С121904 – від а/д Т-12-11 Микільське-Велика Скельова (загальна вартість робіт відповідно до договору підряду від 29 жовтня 2018 року №205/18 складає 1950000,0 грн.), С121905 – Миронівка-Озера-вихід на а/д М-22 (загальна вартість робіт відповідно до договору підряду від 18 жовтня 2018 року № 196/18 складає 1790640,0 грн.), С121915 – Вільне-(Світловодськ-Павлівка) (загальна вартість робіт відповідно до договору підряду від 18 жовтня 2018 року № 197/18 складає 447100,0 грн.) та 1договір підряду – з ДП “Кіровоградоблавтодор” на загальну суму 1594124,0 грн. на виконання робіт з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення С121902 – Заломи (межа районів)-Іванківці-Глинськ (загальна вартість робіт відповідно до договору підряду від 17 жовтня 2018 року №188/18 складає 1594124,0 грн.). На цих ділянках роботи з укладання асфальтного покриття завершено 16 листопада залишилося прогрейдерувати узбіччя дороги.
Завдяки проведенню тендерних закупівель через електронну систему “Prozorro” вдалося зекономити бюджетні кошти в сумі 960,0 тис. грн.
За інформацією начальника філії “Світловодський райавтодор” ДП “Кіровоградоблавтодор” Вадима Раковича станом на 1 листопада за рахунок державної субвенції Службою були виконані роботи з експлуатаційного утримання доріг загального користування місцевого значення Світловодського району на загальну суму 1189,9 тис. грн., а саме: автомобільна дорога С121915 Вільне-(Світловодськ-Павлівка) км 0+000- км 2+800 на загальну суму 80,0 тис. грн. (виправлення профілю щебеневих основ); автомобільна дорога С121911 Вільне-(Павлівка-Білецьківка) км 0+000- км 3+900 на загальну суму 319,9 тис. грн. (ямковий ремонт, покриття гарячим асфальтобетоном, ремонтне планування узбіч автогрейдером); автомобільна дорога С121902 Заломи (межа районів)-Іванківці-Глинськ на загальну суму 790,0 тис. грн. (ліквідація вибоїн асфальтобетонного покриття гарячим асфальтобетоном, планування узбіч). Також, виконані роботи з експлуатаційного утримання доріг загального користування державного та місцевого значення на загальну суму 4065,0 тис. грн..
Управлінням економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації надано до департаменту інфраструктури та промисловості обласної державної адміністрації пропозиції щодо об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг, які фінансуються з коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2019 рік по Світловодському району. До переліку було включено 2 автомобільні дороги, а саме: О121901 Світловодськ-Миронівка-Діброви (межа районів) та О121902 Світловодськ-Павлівка-Павлиш (межа районів). На ці роботи з державного бюджету передбачено субвенцію у розмірі 9950,0 тис.грн., а саме: О121901 Світловодськ-Миронівка-Діброви (межа районів) – 7140,0 тис. грн., О121902 Світловодськ-Павлівка-Павлиш (межа районів) – 2810,0 тис. грн.
Записала
Ніна Сокуренко.