На позачерговій сесії районної ради вирішували фінансові питання

10 липня депутати Світловодської районної ради провели пленарне засідання 49-ої позачергової сесії районної ради.
Питань порядку денного було всього два:

  • «Про внесення змін до районної програми підтримки органів виконавчої влади, затвердженої рішенням районної ради від 21 грудня 2017 року №296»;
  • «Про внесення змін до рішення районної ради від 13 грудня 2019 року №558 «Про районний бюджет Світловодського району на 2020 рік».

На початку роботи сесії до депутатів звернувся голова Світловодської районної державної адміністрації Віктор Селич, який зазначив, що питання, запропоновані на розгляд депутатів, мають велике значення для громад району, тому закликав поставитися до прийняття рішень з особливою відповідальністю.
Після цього Віктор Селич залишив сесійну залу через інші виробничі завдання, виконання яких покладені в обов’язки голови районної державної адміністрації.
За трибуною протягом всього засідання була одна доповідачка – перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк.
Так, по першому питанню, аргументуючи тим, що держава передбачила у своєму бюджеті видатки лише на заробітну плату працівникам виконавчої влади, Наталія Іванівна зазначила, що наразі виникла потреба в коштах у сумі 60,00 тис. грн. для забезпечення господарської та організаційної діяльності районної державної адміністрації, її структурних підрозділів. З цим депутати погодились.
Підтримали вони і пропозицію районної державної адміністрації щодо виділення з районного бюджету коштів у сумі 49,9 тис. грн. для ліквідації наслідків підтоплення на території Великоскельовської сільської ради.
Нагадаю: нещодавно на шпальтах газети ми інформували вас, шановні читачі, про те, що потужні зливи, які пройшли у весняно-літній період цього року, призвели до підтоплення 22-ох домогосподарств великоскельовчан. Вони втратили весь цьогорічний врожай, розчищали від мулу господарські будівлі. Стихією також була фактично зруйнована система водовідведення на території Великої Скельової, пошкоджене дорожнє покриття.
Великоскельовський сільський голова Сергій Могильний з цим питанням неодноразово звертався до органів державної влади, у тому числі і до заступника голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Максима Калініна під час його нещодавнього виїзного особистого прийому у Світловодську.
До ремонтних робіт системи водовідведення, за словами регіонального посадовця, долучається область – на ці цілі виділятимуть кошти з територіального дорожнього фонду, але фінансування термінових робіт мають бути виконані за рахунок місцевих бюджетів.  Саме на ці цілі і необхідно 49,9 тисяч грн.
А ось щодо наступної позиції – виділення 300 тис. грн. на ремонт даху Озерського НВК Павлівського НВО, то думки депутатів розділилися, дискусія переростала навіть у деяке протистояння. І кожна із сторін приводила досить переконливі аргументи на захист своєї позиції.
Як повідомила Наталія Гаврилюк, ремонт даху Озерського НВК був запланований ще у минулому році за рахунок коштів Фонду соціально-економічного розвитку територій. Але зі зміною влади в державі змінився і розподіл видатків Фонду, і Озерський НВК виключили з переліку об’єктів, що потребують фінансування. Серед проектів Світловодщини в переліку на фінансування з вказаного Фонду залишився лише КЗ “Ліцей “Надія”, корпус №2 (Григорівський освітній заклад – ремонт даху будівлі).
Щодо Озерського НВК, то кошторисна вартість цього об’єкту, за останніми розрахунками, складає майже 700 тис. грн. На проведення ремонтних робіт Озерська сільська рада передає до районного бюджету кошти в сумці  420,0 тис. грн., решту – 300,0 тис. грн.  слід «знайти» у районній казні. І хоча питання торкалося організації навчально-виховного процесу для озерських учнів, рішення по ньому було непростим.
Так, депутат Анатолій Мірошник, окрім іншого, нагадав своїм колегам-депутатам та представникам районної державної адміністрації про те, як нещодавно голова районної державної адміністрації Віктор Селич та голова районної ради Роман Домбровський, відвідуючи з робочим візитом сільські ради, зверталися до сільських голів з тим, щоб вони винайшли можливість дофінансувати зі своїх бюджетів свої ж освітні заклади, аби можна було без ускладнень завершити цьогорічний навчальний рік та розпочати по осені наступний, бо ж в районному бюджетів коштів не вистачало. І окремі сільсь­кі ради, відклавши потреби власної громади, виділили досить значні суми. Так, приміром, Іванівська сільська рада зі свого бюджету на освітню галузь району “віддала” 270  тис. грн., Федірківська – 360 тис. грн. А нині виявилося, що частина коштів (300 тис. грн.) підуть на Озера. І зрозуміло було, чому обурюються деякі депутати: замість того, аби, приміром, у Федірках відремонтувати якусь ділянку дороги чи вирішити інші проблеми громади, Федірківська сільська рада має “віддати” частину власних надходжень до районного бюджету, а значить – і на ремонтні роботи в Озерах.
Говорили депутати і про те, що у минулі роки Озерський сільський голова не поспішав виділяти кошти на співфінансування свого освітнього закладу, і Озерський НВК у значній мірі утримувався на кошти районного бюджету в той час, коли інші сільські ради дотримувалися своїх зобов’язань і передавали трансферти на освіту району у запланованих обсягах.
Активно обстоювали свої позиції депутати Анатолій Мірошник, Микола Хоменко, Ігор Кирилов, Володимир Тютюнник, Сергій Скопич, Олексій Шаповал, голова районної ради Роман Домбровський та інші. Серед їх висловлювань була спільна думка: ремонтувати Озерський освітній заклад потрібно. А от за які кошти це робити, одностайності не було. Депутати Анатолій Мірошник, Микола Хоменко і Григорій Ворожко були переконані, що це потрібно робити не за рахунок інших територій громад району.
До слова сказати, питання ремонту даху Озерського НВК постало ще кілька років тому. За словами Озерсь­кого сільського голови, спочатку на конструкції даху тріснула арматура. Аби вчасно цю проблему усунули, а по коштах це були «копійки» порівняно з нинішньою сумою, то сьогодні питання об’ємного ремонту не стояло б. Але тоді ці «копійки» не виділили. І хоч сільсь­кий голова і є господарем на своїй території, та в даному випадку він, на мою думку, не передбачив наслідки, до яких може призвести та тріщина і його бездіяльність. І лише коли дах ось-ось завалиться, Віталій Федорус взявся вирішувати це питання, «обібравши» і сільський бюджет на 420 тис. грн., і районний – на 300 тис. грн.
Рішення про виділення 300 тис. грн. на ремонтні роботи даху Озерського НВК Павлівського НВО було прийнято більшістю голосів. І це стало можливим лише тому, що депутати переконані: діти мають навчатися у безпечних умовах.
Та присутні на сесії депутати, зокрема ті, які представляють Федірківську та Глинську громади, висловили сумнів, що, приміром, Федірківська сільська рада тепер виконає свої фінансові зобов’язання перед районним бюджетом і виділить коштів на підтримку освітньої галузі району в раніше погодженому розмірі.
Окрім цього, депутати своїм рішенням прийняли до районного бюджету кошти в сумі 25,0 тис.грн. з бюджету Павлівської сільської ради на придбання меблів для Павлівського НВО.

Світлана Калугіна.