На сесії районної ради

Згідно із розпорядженням голови районної ради 24 лютого депутати провели чергову, вісімнадцяту сесію районної ради сьомого скликання.
Знадобилося майже три години, щоб розглянути всі 23 питання порядку денного, Спочатку, за ініціативи депутат районної ради Юрія Долгова, були розглянуті депутатські запити Ігоря Кирилова та Віталія Німця. Перший стосувався нарікань жителів Павлівської сільської ради на якість пасажирських перевезень маршрутом №142 “Вільне-Велика Скельова”, інший – псування асфальтного покриття дороги Світловодськ-Павлівка на відрізку до міського сміттєзвалища. Депутати доручили районній державній адміністрації втрутитися у ситуацію, аби цьому запобігти.
З інформацією про виконання програми соціально-економічного розвитку району за 2016 рік виступила начальник управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк. Вона, зокрема, відзначила, що минулий рік для Світловодського району був вдалим, а в деяких галузях навіть переломним.
Загальна сума доходів, які надійшли до бюджету району, склала 128143,6 тис. грн. – 107,5% до уточненого плану року та на 155,4% до надходжень попереднього року. До речі, із січня 2017 року філія “Кременчуцька ГЕС” ПАТ “Укргідроенерго” зареєструвалася у Павлівській сільській раді і сплачуватиме податки у районну казну.
Збільшилося виробництво сільськогосподарської продукції: реалізовано 2475,1 тонн м’яса, вироблено 2047,1 тонн молока.
Середньорайонна урожайність зернових склала 53,5 ц/га.
Спільними зусиллями соціально відповідального бізнесу, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у 2016 році створено 85 нових робочих місць, на які працевлаштовані сільські жителі. Середньомісячна заробітна плата по району склала 3614 грн.
Учасники бойових дій у зоні АТО, члени сімей загиблих та поранені у зоні проведення антитерористичної операції отримали матеріальну допомогу на суму 220 тис. грн. Окрім цього, збережено мережу навчально-виховних закладів, проведено поточні та капітальні ремонти приміщень шкіл і дошкільних установ.
За 2016 рік для поліпшення матеріально-технічної бази медицини виділено та освоєно коштів на суму 768,5 тис. грн.
Принципово якісні зміни відбулися у галузі культури та туризму.
2016 рік став роком створення на території Світловодщини Великоандрусівської об’єднаної територіальної громади.
– Протягом 2016 року нам вдалося реалізувати заплановане програмою соціально-економічного розвитку. У 2017 році спільні зусилля виконавчої влади та органи місцевого самоврядування будуть спрямовані на те, аби і надалі покращувати економічні і соціальні показники нашої території, – на завершення сказала Наталія Гаврилюк.
Обговоривши доповідь Наталії Іванівни, депутати прийняли рішення, яким рекомендували райдержадміністрації, органам місцевого самоврядування, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності зосередити свої зусилля на виконанні основних планів і заходів програми розвитку району у 2017 році.
Далі депутати заслухали та взяли до відома інформацію першого заступника керівника Знам’янської місцевої прокуратури Володимира Рубана “Про стан протидії злочинності, корупції, профілактики правопорушень та результати діяльності на території району і міста у 2016 році та начальника Світловодського міського відділу поліції Головного управління національної поліції у Кіровоградській області Андрія Гулого “Про стан законності, боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території району”.
Володимир Рубан, зокрема, зазначив, що упродовж 2016 року на території Світловодська та Світловодського району, як і по області в цілому, спостерігалася тенденція до зростання рівня злочинності. До причин зазначеної негативної тенденції можна віднести: звільнення засуджених відповідно до Закону Савченко; закриття промислових підприємств; ріст безробіття; невиплату заробітної плати та інше.
Зросла загальна кількість  особливо тяжких злочинів з 23 до 34 (по місту з 20 до 31 (динаміка 55%), по району збільшення особливо тяжких злочинів не відбулося – 3 випадки. Частка правопорушень, вчинених особами, які раніше їх вчиняли, з числа облікованих у звітному періоді становить: по місту –188,  по району – 13.
Із наведеної Володимиром Рубаном статистичної інформації також стало відомо, що упродовж 2016 року Світловодським ВП УМВС України у Кіровоградській області розпочато 2548 кримінальних проваджень, закрито 1369, направлено до суду для розгляду по суті 243 кримінальні провадження.
Установлено збитків за закінченими кримінальними провадженнями на суму 2279 тис.грн., з них відшкодовано 753 тис. грн., накладено арешт на майно на суму 956 тис.грн. Відсоток розкриття кримінальних правопорушень, у яких особам повідомлено про підозру, становить 32,5%. Упродовж 2016 року вирішено 156 звернень.
Уважно слухали депутати інформацію головного лікаря Світловодської ЦРЛ Юрія Котенка “Про використання коштів, у тому числі благодійних внесків, центральною районною лікарнею за 2016 рік”. За його словами, на лікування сільських жителів у стаціонарах ЦРЛ у минулому році витрачено 3916680 грн.
Лікарня також отримала 1945500 грн. благодійних внесків, у тому числі 238,300 грн. від сільських жителів. Ці кошти були спрямовані на придбання обладнання, медикаментів, перев’язувальних матеріалів тощо.
Юрій Котенко висловив від імені колективу Світловодської ЦРЛ велику подяку районній владі за виділені додаткові кошти із районного бюджету у сумі 250 тис. грн. на придбання датчика кардіологічного для апарату УЗД та апарату рентгенівського дентального та за співфінансування у сумі 16,3 тис. грн. для встановлення установки для подачі кисню у відділення хірургічного стаціонару.
Крім того, Юрій Миколайович висловив велику вдячність жителям району за надану гуманітарну допомогу восени 2016 року на суму 36,1 тис. грн. у вигляді овочів, круп, борошна та консервації. Така гуманітарна допомога надається вже понад 10 років.
Далі депутати прийняли рішення про передачу майна зі спільної власності територіальних громад сіл району у спільну власність Великоандрусівської сільської ради (об’єднаної територіальної громади) з метою забезпечення сталої роботи закладів освіти та охорони здоров’я на цій території.


Жваве обговорення викликало питання про створення комунальної установи “Світловодський регіональний ландшафтний парк”. Висловлювалися різні думки та пропозиції. У результаті було прийнято рішення про створення КЗ “Світловодський регіональний ландшафтний парк”, а також депутати доручили райдержадміністрації розробити та подати на затвердження чергової сесії районної ради Положення про новоутворену установу та погодити кандидатуру на посаду її директора.
Щодо подальшого розвитку фізичної культури і спорту в районі було прийняте рішення про створення КЗ “Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа Світловодського району”. Сесія затвердила Статут, граничну чисельність працівників та доручила виконавчій владі здійснити необхідні заходи по реєстрації закладу.
Наступним рішенням депутатів було підвищення тарифних розрядів педагогічним працівникам освіти, які фінансуються з районного бюджету: вихователям дошкільних закладів у складі навчально-виховних комплексів, працівникам методичного кабінету відділу освіти РДА і районного Центру дитячої та юнацької творчості.
Враховуючи детальне опрацювання в комісіях, без обговорень були прийняті питання про виконання районного бюджету за 2016 рік, про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік, про припинення права юридичних осіб, про порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників комунальних підприємств, установ, закладів, що є спільною власністю територіальних громад району.
Сесія також затвердила ряд районних програм та призначила на посаду директорів Захарівського музею історії, районного Будинку культури та районної бібліотеки.
Слід зазначили, що при уточненні бюджету на 2017 рік було виділено 65 тис. грн. для закупівлі та монтажу камер відеоспостережень, які встановлять у кількох сільських радах з метою запобігання правопорушень.

Світлана Калугіна.