На сесії районної ради

26-го травня відбулося засідання чергової, сорок восьмої сесії районної ради, на якому розглядали ряд актуальних для нашої території питань, серед них: «Звіт районної державної адміністрації про виконання програми економічного і соціального розвитку Світловодського району за січень-березень 2020 року.»; «Звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2020 року.»; «Про затвердження фактичної мережі освітніх закладів району на 2020/2021 навчальний рік.»; «Про створення комунальної установи «Центр із обслуговування закладів та установ» Світловодської районної ради Кіровоградської області.»; «Про внесення змін до рішення районної ради від 13 грудня 2019 року №558 «Про районний бюджет Світловодського району на 2020 рік» та інші.
Керівники ряду комунальних закладів також звітували про свою роботу.
Перед початком сесії голова районної ради Роман Домбровський представив депутатському загалу голову районної державної адміністрації Віктора Селича та вручив йому нагрудний знак Світловодського району.
Після цього Віктор Селич звернувся до депутатів районної ради з короткою промовою. Він запевнив присутніх у тому, що завжди готовий до діалогу і до конструктивної співпраці з кожним, хто бажає розвитку нашої території.
Звітуючи про виконання районною державною адміністрацією програми економічного і соціального розвитку Світловодського району за січень-березень 2020 року, перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк зазначила, що Світловодський район, за рейтинговими показниками, займає 5-те місце в області. Якщо взяти основний показник – виконання бюджету за І квартал, то він значно перевиконаний, що дає можливість частину коштів перерозподілити між галузями району за їх потребою.
Це підтвердила і начальник фінансового управління Світловодської РДА Юлія Артеменко, доповідаючи по питанню «Звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2020 року».
У доповіді про організацію підготовки до літнього відпочинку та оздоровлення дітей у 2020 році, начальник управління соціального захисту населення Андрій Поварчук зазначив, що на ці цілі у районному бюджеті виділено 200 тисяч грн. Оскільки через карантинні заходи пришкільні табори відпочинку відкриватися не будуть, то хотілося б якомога більше дітей оздоровити у стаціонарних таборах. Він звернувся до сільгоспвиробників та сільських голів району з тим, аби вони долучилися до оздоровчої кампанії і винайшли можливість виділити додаткові кошти на ці цілі.
Депутати детально обговорювали питання «Про створення комунальної установи «Центр із обслуговування закладів та установ» Світловодської районної ради Кіровоградської області». Дехто з них були переконані в тому, що вже не варто щось реорганізовувати, бо в жовтні будуть створені об’єднані територіальні громади, і тоді вже вони вирішуватимуть, які служби варто створювати.

Та аргументи Наталії Гаврилюк були досить переконливими на користь створення Центру, аби люди, які вивільняються, вже зараз могли зорієнтуватися з подальшим працевлаштуванням. Тож рішенням сесії районної ради, з 1 вересня у Світловодському районі запрацює Центр із обслуговування закладів та установ – установа, яка буде обслуговувати усі комунальні заклади районної ради. Завдяки такій реорганізації вивільниться близько 9 ставок, а зекономлені кошти будуть спрямовані на виплату заробітної плати вчителям та на інші потреби освітньої галузі.
Це стало логічним продовженням об’єднання в один відділ сектору освіти, молоді та спорту і сектору культури. Рішення було прийняте більшістю голосів.
Питання «Про затвердження фактичної мережі освітніх закладів району на 2020/2021 навчальний рік» було розглянуто досить швидко, без особливого обговорення завдяки тому, що всі проблемні моменти попередньо були обговорені спочатку на нараді з сільсь­кими головами, яку провели голова районної ради Роман Домбровський та перший заступник голови РДА Наталія Гаврилюк, а потім – на засіданні постійних депутатських комісій, яке відбулося 22 травня. Мережу залишили майже без змін. Начальник сектору освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Лариса Сачевська лише перерахувала граничну кількість установ та класів по освітніх закладах району, кількість годин на гурткову роботу тощо.
Також в проекті рішення по цьому питанню пропонувалося відкривати інклюзивні класи та організовувати індивідуальне навчання згідно з чинним законодавством України – в разі наявності учнів, які потребуватимуть таких форм навчання.
Фактично без обговорень депутати прийняли відповідні рішення по решті питань порядку денного.
Світлана Калугіна.