На Світловодщині відзначили День українського добровольця

216

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. Його встановлено рішенням Верховної Ради від 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Саме 14 березня 2014 року просто з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу у Нових Петрівцях, що під Києвом.

Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.
Одним із перших прикладів добровольства можна вважати Запорозьку Січ – воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів, які століттями боронили Україну. Інший яскравий приклад – легіон Українських Січових Стрільців.

Під час Другої світової війни добровольці знову першими стали на захист Вітчизни.

Та найновіший приклад – це Революція гідності та початок воєнних дій на сході України. В ті дні тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини – спочатку пішли на майдан, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній російській армії. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Інші – чоловіки й жінки, самоорганізувалися в батальйони й вирушили на Схід.

Саме завдяки добровольцям – їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Загалом у конфлікті на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур.

До районного Будинку культури на урочистості, приурочені Дню українського добровольця, прийшли люди, які у 2014 році добровольцями пішли боронити нашу землю.

Звертаючись до них та до всіх присутніх, серед яких була і учнівська молодь, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов та заступник голови районної ради Олексій Шаповал наголосили, що добровольці – це герої, які живуть поруч з нами. Нам не потрібно дізнаватися з книжок про їхній подвиг – вони серед нас.

І кожен громадянин України має бути вдячним нашим добровольцям, які собою фактично закрили Україну від агресора та проросійських найманців. Вони зберегли нам наші домівки, завдяки їм ми мали змогу навчатися, працювати.

Вони також висловили вдячність волонтерам, які завжди поряд з нашими бійцями.

До свята працівники Світловодського районного Будинку культури підготували виставку світлин із воєнного життя добровольців та тематичну концертну програму.

Світлана Калугіна.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.