На виставці молодого майстра

Минулого тижня у культурно-просвітницькому центрі «Дніпро Світ» відкрилася виставка майстрів гончарства Світловодщини (Крилівщини), яка складається експозицій гон­чарних виробів: «Від глини до глечика» – зустріч з молодим гончарем Владиславом Жуком; «Мистецтво вогню» – декоративне мистецтво, народжене творчим вогнем Віктора Товкайла, Катерини Шевченко, учнів Світловодської міської школи мистецтв, Ірини Овсяннікової та Світловодського керамічного заводу; «Гончарство нашого краю» – колекція керамічних виробів музею історії с. Захарівка та приватна колекція жителя Захарівки Івана Скрипника.
У відкритті виставки, яка працюватиме до середини квітня, взяли участь голова районної ради Роман Домбровський, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов, начальник відділу культури і туризму РДА Микола Середенко.
Ведуча урочистого відкриття Ольга Тітова представила першим відвідувачам виставки головного героя цього дійства – молодого гончара із Золотарівки Владислава Жука, який поділився власним досвідом роботи з глиною.


Виставкова експозиція вразила своїм розмаїттям. На стендах були ви­ставлені гон­чарні вироби і повсякденного вжитку, і декоративного спрямування. Глиняні горнята, макітри, глеки, чашки, тарілки – всі ці вироби можна буде купити після закриття виставки. Во­ни унікальні тим, що вироблені з любов’ю і нат­хненням людиною, закоханою у свою справу.
Пан Владислав, 21-річний юнак, розповів про специфіку роботи з глиною, ознайомив присутніх з процесом виготовлення глиняних виробів. Його розповідь особливо вразила школярів – вони із захопленням слу­хали та висловили бажання навчитися цьому ремеслу.
У планах пана Владислава займатися гончарством з учнями у рамках гурткової роботи, а також розширювати асортимент своїх виробів, щоб з часом зайнятися їх широкою реалізацією.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"