Наше здоров’я в наших руках

284

Останнім часом у засобах масової інформації часто зустрічається інформація про дифтерію. Попередження про те, що Україну чекає епідемія дифтерії, звучить як констатація факту, викликаючи у людей панічні настрої. Чи дійсно це так, і чи допоможе уникнути цієї хвороби вакцинація населення, «Вісті Світловодщини» дізнавалися у виконуючої обов’язки завідуючої КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Світловодськ» Ніни Продан.


– Звичайно, щеплена людина від дифтерії, чи ні, має велике значення. Дифтерія в якості захворювання підлягає успішному контролю, який, зокрема, забезпечується за рахунок щепленості населення. В європейських країнах початок масових програм імунізації було відзначено з 40-х років, за рахунок цього відбулося стрімке зниження рівня захворюваності, причому аж до поодиноких діагностованих випадків, – стверджує Ніна Миколаївна. – по місту Світловодську кожна медична сестра на своїй дільниці має план вакцинації. Цей план залежить від вікової категорії населення. Вакцинація від дифтерії проводиться згідно календаря три рази, а потім – ревакцинація кожні десять років. Жителі міста активно виявляли бажання провести вакцинацію і ревакцинацію від дифтерії. Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодська був повністю забезпечений вакциною, аби провести планові щеплення. Але жителі нашого міста виявляли бажання вакцинуватися і поза планом. На жаль, нині вакцина вже закінчилася. Немає її і у вільному продажу в аптеках. Як далі забезпечуватимуться лікувальні заклади міста по забезпеченню вакциною проти дифтерії, наразі невідомо, – зазначила Ніна Продан.

– Що робити тим, хто хоче самостійно купити вакцину і щепитися? Де купувати і до кого звертатися?

– Купити вакцину можна в аптеці, попередньо її замовивши. Але перед тим, як прийняти рішення про щеплення, необхідно обов’язково звернутися до сімейного лікаря, аби він обстежив і вирішив, чи стан вашого здоров’я дозволяє проводити щеплення. Якщо лікар дав вам відповідні рекомендації, слід замовити вакцину в аптеці. Хочу наголосити, що щеплення має відбутися в той же день, коли ви придбали вакцину. Вакцина має зберігатися при певних умовах. Звичайна людина може порушити умови зберігання вакцини і вона, замість користі, може нашкодити здоров’ю. Тож придбавши вакцину, слід відразу звернутися до сімейного лікаря і провести щеплення. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не проводьте щеплення самостійно. Вакцина – це препарат, що складається з ослаблених чи вбитих збудників хвороб, або ж з продуктів їхньої життєдіяльності.

У Світловодському районі картина дещо інша. Наразі усі бажаючі пройшли вакцинацію та ревакцинацію, вакцина ще є, але в обмеженій кількості.

14 лютого працівникам районної державної адміністрації, які виявили бажання, і мені в тому числі, у медичному закладі міста провели комплексне щеплення від дифтерії та стовбняку.

Що таке дифтерія, її симптоми та які заходи слід вжити, аби не захворіти на цю хворобу, читайте в минулих номерах нашої газети і на сайті «Вісті Світловодщини» (svitvisti.com)

Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"