Назар Гарасько – учасник обласного етапу конкурсу «Книгоманія»

Назар Гарасько
Назар Гарасько

28 квітня на базі Кіровоградської обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія».

На конкурс прибуло 40 дітей з міст та районів Кіровоградщини – 21 шестикласник та 19 семикласників. Світловодський район на конкурсі достойно представив учень 7 класу з Миронівки Назар Гарасько разом зі своїм улюбленим Гаррі Поттером. Назар виступав упевнено й чітко, гарно орієнтуючись в художній літературі. Крім представлення себе та розповіді про улюблену книгу, діти надавали письмові відповіді на 12 завдань з української та зарубіжної літератури, відповідали на запитання з ілюстраціями у презентації.

Атмосфера була доброзичлива. Учнів зранку пригощали чаєм, кавою та цукерками, в обідню перерву також годували, тому що сам конкурс тривав досить довго.

Якщо більшість школярів спочатку соромилися й хвилювалися, то до кінця заходу (а це вже був майже кінець дня) помітно було, що вони здружилися. Цьому сприяли й затишок та комфорт обласної бібліотеки, і привітність та увага до кожного, хто завітав на «Книгоманію».

Усі учні-читачі отримали дипломи та художню літературу у подарунок, познайомилися з літературою, яку читають їхні однолітки, пригадали власне прочитане та дізналися багато нового. Здається, кожен з них отримав позитивні емоції та приємні враження. І, напевне, суть цього конкурсу, не в перемозі, а в приверненні більшої уваги школяра до читання, до сучасної книги та розвитку учня як особистості та свідомого громадянина України.

А ще, прослухавши про 40 різноманітних книг, які прочитали однолітки, більшість дітей, напевне, задумались над своїм «читацьким репертуаром» і, сподіваємося, поповнили його іншими жанрами.

Тетяна Гуріна, бібліотекар районної бібліотеки, Наталія Гарасько,
вчитель української мови та літератури Миронівської ЗШ

Поширити
"Вісті Світловодщини"