Не випалюйте суху рослинність

466
пожежа

Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку спалюють суху траву, рослинні залишки, опале листя та побутове сміття. І мало хто замислюється над тим, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові та господарські будівлі, садки.

Звертаємося до жителів Світловодщини, а також до керівників підприємств і організацій з проханням посилити контроль за протипожежним режимом. Дим від спалювання трави їдкий, алергетики його не переносять. Такий дим просто отруйний. Часто у сухій траві знаходиться сміття, пластикові пляшки, у сільській місцевості у вогні згоряють залишки добрив і отрутохімікатів, токсичні органічні і неорганічні сполуки.
Що необхідно зробити у разі виявлення загоряння?

Виявивши осередок пожежі, необхідно вжити заходів щодо його негайної ліквідації, якщо ви бачите, що в змозі впоратися з вогнем, не піддавши небезпеці своє життя. Робити це потрібно за допомогою води або збивати вогонь зламаним гіллям. Якщо бачите, що самостійно не справляєтеся, повідомте про пожежу за телефоном 101.

Категорично забороняється спалювати стерню і розводити багаття поблизу полів, лісів і житлових масивів – це тягне за собою адміністративну відповідальність, яка, у разі заподіяння великого збитку, може перерости до кримінальної.
Відповідно до статті 77-1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», випалювання стерні, лугів, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків у смугах відводу автомобільних доріг, а також опалого листя, порушення умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк.

Управління агропромислового розвитку РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"