Нехай земля їм щедро родить

Сьогодні важко уявити життя сільської громади без участі та підтримки сільгосптоваровиробників. Без них в селі не проходить жодне свято, жоден захід. Підтримують вони і заклади соціальної сфери – школи, медичні заклади, заклади культури тощо. Це надійні помічники для сільських голів, до них ідуть селяни за допомогою у скрутну хвилину.

Григорівській сільській раді пощастило на соціально-орієнтованих сільгоспвиробників. Щоразу, коли в селі відбувається будь-який захід, вони на рівні із сільським головою несуть відповідальність за його проведення. Серед таких господарників, є ті, хто і зернові культури вирощує, і працює в галузі тваринництва, є фермери, які хоч і мають в обробітку не таку вже й велику кількість землі, та, все ж, вболівають за свою територію, людей, які живуть поруч. Сьогодні хочеться розповісти про фермера, який в обробітку має 500 га землі, але завдяки умілому господарюванню і сільській раді допомагає, і робочі місця створює, і достойну орендну плату своїм орендодавцям виплачує. Мова піде про Валерія Гавриленка, який ось уже впродовж 15 років займається фермерством, вирощує зернові культури.

Валерій Гавриленко після закінчення школи вирішив стати агрономом. Вступив до Уманського сільськогосподарського інституту, який успішно закінчив і у 1992 році, повернувся у рідне село Григорівку, аби розпочати свою трудову діяльність за фахом у місцевому колгоспі. Та пропрацював там недовго – реформування у сільському господарстві на початку 90-их років змусило молодого фахівця замислитися, чим займатися далі. Вирішив не вигадувати щось нове, а займатися тим, що найкраще вміє – вирощувати хліб. Взяв у оренду людські паї, трохи земель резерву і почав працювати.

Пан Валерій добре знав свою справу, тож бізнес відразу пішов непогано. Та господар не поспішає розширюватися чи змінювати профільність своєї діяльності – обробляє 500 га землі, вирощує зернові культури. Наразі він веде будівництво на адміністративній території, у планах – створити кращі умови для робітників, а їх в господарстві на постійній основі працює 9. У вільний від роботи час Валерій Гавриленко просто відпочиває, бо ж робота забирає всі сили і вільний час.

Григорівський сільський голова Надія Невкрита із вдячністю говорить про цю людину.

– Хоч у Валерія Михайловича господарство дещо менше, порівняно з крупними сільськогосподарськими підприємцями, які працюють на нашій території, він завжди переймається життям громади. За його допомогою у школі поміняно частину вікон на металопластикові, до всіх свят школярі та вихованці дитячого садка «Ромашка» от-
римують подарунки.

Дружина Валерія Михайловича, пані Людмила, є депутатом Григорівської сільської ради. У своїй діяльності вона завжди розраховує на підтримку чоловіка. Нині, як повідомила Надія Невкрита, на своїй виборчій дільниці, за допомогою техніки, наданої чоловіком, розчищає дороги вздовж бордюрів, а слід сказати, що за багато років їх майже не видно, а асфальтна дорога поступово вужчає, перетворюючись на ґрунтову.

У родині Гавриленків підростає троє дітей. Старший син навчається у Білоцерківському сільськогосподарському університеті, у майбутньому стане ветеринаром. Дві доньки – школярки, які ще тільки готуються обирати собі професію. Та Валерій Михайлович стверджує, що разом з дружиною на їхній вибір впливати не будуть.

– Робота має приносити задоволення, лише тоді вона стане справою життя, – стверджує Валерій Гавриленко.

А він, дійсно, обрав свою справу на все життя, поступово але впевнено розвивається, поновлює техніку, будується. В цьому році, під час купівлі сільськогосподарської техніки пан Гавриленко планує скористатися державною програмою підтримки, за допомогою якої можна отримати відшкодування в розмірі 40% її вартості.

– Я не експериментую, намагаюся втримати те, що є і поступово розвиватися. Заробіток, який маю, працюючи на землі, дозволяє це робити, – каже фермер. Збіжжя Валерій Гавриленко частково зберігає у власних складських приміщеннях, решту здає компаніям, які займаються продажем зерна. Такий підхід до справи дозволяє завжди мати живі кошти, виплачувати працівникам зарплату.

Фермер і власникам поїв виплачує достойну плату за землю, в межах 11%, тож і фермер, і люди задоволені.

Цей рік для сільгосптоваровиробників нелегкий, та вони не опускають руки, працюють, і їм земля віддячує гарними врожаями. Так було, так є, так має бути і надалі, адже вони, хлібороби, дійсно, землю зрошують власним потом. Нехай вона їм щедро родить.

Світлана КАЛУГІНА

Поширити
"Вісті Світловодщини"