Непередбачувані обставини додали роботи

Не треба говорити про якість наших доріг – усі ми їх бачимо і щодня ними їздимо. Тому кожен метр відремонтованої чи збудованої дороги для нас в радість. Що вже й говорити про дорогу, яка роками не ремонтувалася, а нині її будують, а не ремонтують. Мова йде про вул. Городоцьку (Єгорова). Ця дорога знаходиться у межах Світловодська і є важливим інфраструктурним об’єктом, що з’єднує державні автомобільні траси та є об’їзною дорогою для вантажівок.
Всі ми спостерігаємо за її будівництвом за новою технологією – її будують із спеціально виготовлених залізобетонних плит, які витримують навантаження до 80 тонн на 1 м2, та навіть вони не розраховані на ті умови, в яких експлуатується дорога.
У процесі будівництва неодноразово ставалися аварії на міському колекторі, коли нечистоти виливалися із люків і виходили на поверхню. Одна із найбільших аварій відбулася 11 вересня, коли рідкими відходами було підмито основу новозбудованого бетонного покриття. Внаслідок вимивання піску під плитами утворилися пустоти. Через це під час руху важковагового транспорту плити почали тріскатися. Підприємству, яке є постачальником залізобетонних плит, вже довелося замінити 8 тріснутих плит та демонтувати і знову укласти на відновлену основу 34 плити, а до завершення будівництва дороги ще далеко.
– Це не наша вина, і не вина ТДВ Об’єднання «Дніпроенергобудпром» – постачальника дорожніх плит. Залізобетонні плити якісні, але ж в таких умовах, які ми маємо наразі, якісно зробити свою роботу ми не можемо, – говорить начальник дільниці Віктор Зінченко. – Другий день пісок із-під плит вимивають рідкі відходи місцевої каналізації. Сьогодні з нами на дорозі чергують працівники водоканалу, аби при виникненні аварійної ситуації вчасно її усунути, щоб не було подальшого підмиву. Сподіваюся, що разом нам все ж вдасться закінчити будівництво цього відрізку дороги.
Виконроб ТОВ «Укрмодуль» Петро Недзельський додає: «Ми працюємо понаднормово і у вихідні дні, аби вчасно здати цей об’єкт, та ось такі непередбачувані ситуації гальмують нашу роботу. Наразі важливо на цій дільниці виставити бордюри, аби в разі аварії унеможливити попадання рідких відходів під плити. Та для цього нам потрібно хоча б два дні, щоб виставити бордюри і дати час висохнути бетону, інакше нечистоти розмиють свіжий бетон і ситуація з вимиванням піску під плитами повториться. Сьогодні вже можна констатувати, що 17 плит підмито. Так, плити цілі, але їх треба знімати, підсипати пісок і знову укладати. На це, звичайно, піде час, – зазначив Петро Недзельський.
На території будівництва розташовано чотири каналізаційні люки, три з них – проблемні, з яких, через аварійні ситуації, систематично виливаються каналізаційні стоки на дорогу. Тому будівельникам доводиться працювати у непростих умовах.
Нагадаю, що капітальний ремонт вул. Городоцької (Єгорова) розпочався минулого року. Загальна вартість будівельних робіт складає 40,9 млн. грн. Дорога будується за новою технологією із надміцних бетонних плит. Строк експлуатації плит, з яких збудована дорога, більший, ніж асфальтобетонного покриття і складає близько 50 років. Генеральним підрядником є ТОВ «Укрмодуль».
Хід будівництва дороги відбувається під постійним наглядом державних органів влади, зокрема, голови обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка та голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського, адже фінансування цього будівництва відбувається з Державного та обласного бюджетів.
В рамках інспектування Сергій Твердовський нещодавно провів нараду, у якій взяли участь перший заступник міського голови Олена Балюк, директор Світловодського водопровідного комунального господарства обласного комунального виробничого підприємства «Дніпро-Кіровоград» Людмила Гетманець, представники ТОВ «Укрмодуль». На нараді обговорили причини виникнення вищезгаданої ситуації, визначили план дій, спрямованих на усунення проблеми, аби будівництво даного об’єкту завершилося у визначений термін та без технологічних порушень.
Нагадаю, що Сергій Кузьменко нещодавно побував на будівництві дороги, зустрічався із представниками підприємства, яке є постачальником дорожніх плит, та з керівництвом підрядної організації, що виконує будівельні роботи. Під час цієї зустрічі, окрім іншого, обговорювали і терміни завершення будівництва – до кінця жовтня цього року.
Світлана Калугіна.