Несанкціоновані місця для купання

548

несанкціоноване купання

Влiтку завдання батьків – уберегти дітей від травм і хвороб, якими може закінчитися несанкціоноване купання, і виразно пояснити чому ж не можна цього робити. Залишених без нагляду школярів тягне освіжитися в будь-якiй водоймі, де встановлений грізний знак «Купатися заборонено».

Якщо немає висновку від споживнагляду про допустимість купання, у воді може зустріти що завгодно: кишкова паличка, глисти, збудники дизентерії, сальмонельозу, черевного тифу, гастроентериту. Причому, в спеку інфекція плодиться ще активніше і варто тільки ковтнути трохи води, щоб надовго злягти в ліжко або всього лише намочити ніжки, щоб заробити сильну алергію. Болячка може пробратися навіть через ранку на шкірі.

Якщо на ставку  плавають качки, від нього теж варто триматися подалі: пернаті є переносниками цискаріозу або, як його ще називають, свербіння купальщика. Наслідки цискаріозу – свербіж, висипання і підвищена температура. Небезпечна для здоров’я і квітуча вода в рясці або синьо-зелених водоростях. Додамо до цього списку стічні води, які можуть привести у водойму солі важких металів та інші небезпечні для здоров’я елементи. Чи варто говорити, про те, що для купання потрібно вибирати природну водойму з циркуляцією води, а не котловани, що залишилися від будівництва чи промислової розробки?

У каламутній воді водойми не часто можна розгледіти дно і на вигляд симпатичний ставок може виявитися справжньою сміттєвою ямою. Нарватися на осколки скла, арматуру, колоди, жерстяні банки, на жаль, простіше простого. Тому, у воду потрібно заходити в перевірених місцях і категорично не дозволяти дітям стрибати з човнів, пристаней та обривів. Незнайомі водойми можуть мати абсолютно несподіваний рельєф дна: щойно було мілко і ось вже провалюєшся до верхівки. Дітей потрібно пускати тільки туди, де рівне піщане або гравійне дно.

На березі також може підстерігати небезпека. У піску можуть завалятися глисти, лептоспіроз або хламідіоз, який принесли туди чотириногі улюбленці. Тому, лежимо тільки на підстилці, а краще – шезлонгу. Дивимося під ноги: у траві й піску популярного місця відпочинку запросто можуть валятися биті пляшки або інші наслідки пікника поряд з водою.

Таким чином, список місць, куди можна піти у вихідний день всією сім’єю відпочити, різко скорочується. Про це свідчить і статистика: з кожним роком все менше зон відпочинку, в яких вода і прилегла територія відповідає санітарним нормам, яких стосується не лише чистота води і піску, а й наявність рятувальних постів, кабінок для переодягання і, що важливо, туалетів.

Якщо ж ви знайшли таке місце, пильності втрачати не варто. Відпускати дітей плавати поодинці не можна. Особливо уважними треба бути з малюками, які грають бiля води (щоб нахлебтатися від випадкової хвилі великої глибини тривалого часу не треба), і підлітками, які вміють плавати і тому думають, що вже з ними, такими впевненими в собі молодцями, нічого не трапиться.

До біди можуть також призвести ігри на воді: чимало прецедентів, коли жартівливе «потоплення» одне одного призводило до трагічного результату. Так що, літо – не час для розслаблення. Теоретична база та навички плавання (з умінням, в тому числі, і відпочивати на воді, і знати, як поводитися при надзвичайній ситуації) можуть врятувати життя і застерегти від необдуманих вчинків.

Світловодська РДА
Управління Держпродспоживслужби в Світловодському районі