Законопроєкт уже ухвалила Верховна Рада.
У парламенті ухвалили закон, відповідно до якого пільговики повинні будуть доводити законність своїх виплат. А все тому, що декотрі хитрують, щоб отримати від держави гроші. Приховують свої справжні доходи, придбання транспорту або продаж квартири. Дехто навіть примудряється отримувати подвійну, а то й потрійну субсидію на свої елітні квадратні метри.
Щороку по Світловодському району, за судовими рішеннями, через неправдиву інформацію до бюджету країни повертаються кошти, які були неправомірно нараховані як грошова допомога.
Як повідомили в управлінні соціального захисту населення Світловодської РДА, нині є доступ до реєстру територіальної громади Світловодського району, до реєстру нерухомого майна тощо. Раніше такого доступу не було, а сьогодні перевірити правдивість інформації громадян про їх майно стало можливим.
Станом на листопад 2019 року серед отримувачів грошових допомог – 135 малозабезпечених сімей, 180 одиноких матерів, 175 інвалідів та дітей з інвалідністю, 44 особи, які доглядають за інвалідами І та ІІ групи внаслідок психічного розладу, 40 осіб, які доглядають за особами старше 80 років. Також грошову допомогу отримують 104 багатодітні сім’ї.
У Світловодському районі налічується 1450 отримувачів субсидій.
Через надану неправдиву інформацію про свій фінансовий та майновий стан в районі є одна судова справа по поверненню коштів. Причиною цьому став незадекларований земельний пай.
Всі зазначені вище отримувачі державних допомог будуть перевірятися по верифікації, коли відповідний закон вступить в дію.
За ухваленим минулого тижня законопроєктом №1231, верифікація, тобто перевірка, відбуватиметься у три етапи.
Превентивна верифікація – коли людина вперше звертається за соціальною допомогою. Поточна – коли людина вже отримує грошову допомогу. Ретроспективна – коли здійснюється перевірка після завершення надання виплат. Закон дозволяє перевіряти тих, хто отримує пенсії, стипендії, субсидії, а також має пільги або право на грошову виплату.
Виявити псевдоотримувачів соціальної допомоги, а не трясти пільговиків – таке завдання законопроєкту. Пенсії та інші соціальні виплати держава просто так не відбиратиме.
Надані громадянами відомості перевірятимуть у реєстрах Міністерства фінансів. Чи буде це програма або додатково найматимуть працівників, у відомстві ще вирішують. Головна умова – персональні дані мають бути захищеними від стороннього ока.
Наразі законопроєкт готується на підпис Президенту. В разі його схвалення зміни мають запрацювати за три місяці. Остаточні похибки в реєстрах мають усунути за два роки.

Світлана КАЛУГІНА