Незламний борець В’ячеслав Чорновіл

238

«Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі». Ці слова належать невгамовному борцю за справедливість – В’ячеславу Чорноволу.

Своєю зброєю талановитий журналіст обрав слово. І чим більше він пізнавав, тим більше загострювалося в нього почуття справедливості, формувалися переконання та політизувалися думки.

Маючи організаторські здібності, В’ячеславу Чорноволу вдавалося сколихнути український народ, пробудити в ньому жагу боротьби за свободу і незалежність України від тоталітаризму радянської влади.

Найбільшого апогею діяльність Чорновола досягла у роки так званої «перебудови», в той час, коли створення Української Гельсінської спілки ознаменувало кінець монополії Комуністичної партії. І тоді В’ячеслав Чорновіл започаткував демократичний рух народних мас на Львівщині, а згодом і по всій Україні, об’єднавши українських демократів у політичну партію Народний Рух України, ставши на довгі роки її незмінним лідером.

Невтомно і впевнено лідер Народного Руху України працював у Верховній Раді, де доклав багато зусиль до визнання національної символіки, довгоочікуваного проголошення Декларації про державний суверенітет та Акту Незалежності України.

Його політичний дух підіймав український народ на багатотисячні, наймасовіші в ті часи, демонстрації на підтримку демократії в Україні. І демократичні перетворення відбулися!

І хоча з нами вже немає цього видатного чоловіка, та сьогодні ми вже знаємо як живе демократичне суспільство, бачимо досвід сусідніх держав, маємо можливість обирати. Але, хотілося б, щоб ми з вами ніколи не забували крилату фразу великого сина українського народу, палкого патріота та незламного борця за Україну – В’ячеслава Чорновола: «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши».

Поширити
"Вісті Світловодщини"