Нове медичне обладнання дає нові можливості лікарям

  23 січня головний лікар ЦРЛ Юрій Котенко запросив журналістів Світловодщини, аби продемонструвати роботу нового медичного обладнання, яке нещодавно було придбане за кошти районного бюджету.
  Юрій Котенко зазначив: “У 2016 році, коли на одній із нарад мова йшла про призовну та мобілізаційну кампанію, з’ясувалося, що майбутні захисники не мають змоги безкоштовно пройти медичне обстеження через відсутність певного обладнання у нашій лікарні, зокрема, – апарату для обстеження серця, рентген-апарату для обстеження ротової порожнини. Відповідне медичне обладнання, звичайно, є у нашому місті, але у приватних медичних закладах, де послуги є платними для всіх без винятку.
  Дізнавшись про таку проблему, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський виступив з ініціативою виділити кошти із районного бюджету для закупівлі відповідних медичних апаратів для ЦРЛ.
  – Ми маємо забезпечити нашим захисникам безкоштовний медичний огляд, – сказав очільник району.
  Цю ініціативу підтримали голова районної ради Роман Домбровський та депутати районної ради – на одній із сесій, яка відбулася наприкінці минулого року, необхідні кошти для закупівлі медичного обладнання, а це 250 тис. грн. були виділені.
  Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов говорить: “Влада Світловодського району опікувалася і надалі буде опікуватися тим, аби наші жителі отримували належне медичне обслуговування. Так, у минулому році з районного бюджету було виділено значні кошти на ремонт дитячої обласної лікарні, бо наші діти теж там лікуються. Для того, аби здешевити медичне обстеження для сільських жителів, з районного бюджету також було виділено 250 тис. грн. для придбання у Світловодську ЦРЛ та поліклініку приставки до апарату УЗД і рентген-апарату для обстеження ротової порожнини. За допомогою цього обладнання абсолютно безкоштовно зможуть обстежуватися допризовники та військовослужбовці міста Світловодська і Світловодського району, які виявили бажання служити в лавах Української армії за контрактом, а також усі без винятку сільські жителі. Більше того, між районною державною адміністрацією та керівництвом ЦРЛ досягнуто домовленості, що сільські жителі зможуть потрапити на прийом до будь-якого лікаря поза чергою”.
  Військовий комісар Світловодського об’єднаного військового комісаріату Микола Грінченко зазначив, що у цьому році медичне обстеження мають пройти близько 150 юнаків-старшокласників. До цього слід додати і призовників весняного призову. І це лише ті, хто має відношення до строкової служби. Раніше кожен з цих юнаків мав звертатися у приватні медичні заклади для повного проходження медичного огляду. А як бути тим, хто не в змозі оплатити? Тепер у них є можливість пройти повний медичний огляд безкоштовно.


  Журналісти під час перебування в ЦРЛ стали свідками проведення УЗД серця старшокласників, які нині проходять “приписку”. Як наголосив головний лікар ЦРЛ Юрій Котенко, закуплене медичне обладнання сучасне, за його допомогою можна робити поглиблене обстеження. Більше того, ці результати можна передати в інші медичні заклади, за потреби – провести консиліум лікарів і обрати найефективніше лікування. Це дійсно значний крок вперед для медичної галузі нашого регіону, – сказав Юрій Котенко.

  Світлана Калугіна.