Новий рік на календарі, а в оселях – холодно

Під час чергової сесії Кіровоградської обласної ради, за наполяганням депутатів від Світловодська, депутати прийняли рішення звернутися до Президента та Кабінету Міністрів України з тим, аби керівництво держави втрутилося у ситуацію, що склалася в місті, і забезпечили жителів Світловодська теплом, а також врятували тепломережу від остаточного руйнування.

Під час щопонеділкової апаратної наради голова обласної державної адміністрації Андрій Балонь повідомив про те, що у Світловодську продовжує діяти надзвичайний стан, який оголосили чотири тижні тому, і він буде відмінений лише тоді, коли усі без винятку житлові будинки та соціально значущі об’єкти будуть опалюватися.
Сьогодні у більшості шкіл та дитячих садків опалення вже відновлено, але постійні пориви на лінії тепломережі не дають впевненості в тому, що ситуація стабілізується.
Завдяки тому, що температура повітря наразі абсолютно не зимова, є можливість усувати аварійні ситуації. Як буде, коли розпочнуться морози, можемо лише прогнозувати: тепломережа настільки зношена, що труби не витримують тиску. Через ремонтні роботи на багатьох вулицях розриті траншеї. У переважній більшості будинків, де вже дали тепло, температура ледь сягає 18 градусів.
Щодень, а то і двічі на день, у Світловодську проводять засідання штабу оперативного реагування на ситуацію, що склалася із подачею тепла, та позитивного результату немає. За словами секретаря Світловодської міської ради Юрія Сап’янова, керівництво ТОВ «Світловодськпобут», яке сьогодні ще залишається приватним, самоусунулося від проведення будь-яких ремонтних робіт тепломережі, від координації дій з міською владою та з штабом, не надає інформацію про проведену роботу.
– Ми щодня відправляємо повідомлення керівництву ТОВ «Світловодськпобут» про необхідність з’явитися на засідання штабу, але не лише нас не пускають на поріг підприємства, а й пошту від нас вже не приймають, – стверджує Юрій Сап’янов.
Проте, до обласної державної адміністрації тепловики звітують регулярно. За їх інформацією, усі котельні працюють на повну потужність.
Нагадаю, що через зрив цьогорічного опалювального сезону у Світловодську та через незаконну перереєстрацію СП ТОВ «Світловодськпобут» відкрито кримінальне провадження, а міський голова відсторонений від виконання своїх посадових обов’язків.

Світлана Калугіна.