Об’єднані турботою про здоров’я дітей

291
Галина Горенко
Галина Горенко

24 жовтня у приміщенні загальноосвітньої санаторної школи-інтернату №2 для дітей з малими і неактивними формами туберкульозу відбулася обласна виїзна конференція з головними лікарями центрів ПМСД, міськими та районними педіатрами, лікарями-фтизіатрами Кіровоградської області.

До порядку денного були включені питання про спрямування навчально-виховного та лікувально-оздоровчого процесу та всебічний розвиток учнів в умовах санаторної школи-інтернату.

Головний лікар КЗ «Кіровоградський обласний протитуберкульозний диспансер» Галина Горенко висвітлила епідситуацію щодо туберкульозу серед дітей та підлітків області за підсумками дев’яти місяців 2017 року.

Роботи вихованців школи-інтернату №2
Роботи вихованців школи-інтернату №2

На жаль, статистика невтішна. Час­то показники захворюваності на туберкульоз серед дітей та підлітків у Кіровоградській області перевищують загальний показник по Україні в цілому. Засмучує та змушує задуматися і той факт, що, порівняно з минулим роком, показники захворюваності серед дітей та підлітків за дев’ять місяців нинішнього року вже перевищили минулорічні.

За словами Галини Горенко, цьому можна зарадити, якщо так звані групи ризику будуть у полі зору медиків. До цієї групи належать діти, батьки яких хворі на туберкульоз або інфіковані ВІЛ. Сюди також варто віднести усиновлених дітей та дітей, які проживають з опікунами. Необхідність цього довів випадок, який стався минулого року у нашій області. У 13-тирічної дитини, яка проживала у прийомній сім’ї, виявили ВІЛ та туберкульоз. Врятувати життя не вдалося. Такий випадок став першим в лікарській практиці.

Крім того, не останню роль у практиці протистояння туберкульозу відіграють і освітні заклади, до яких відноситься Світловодська загальноосвітня санаторна школа-інтернат для дітей з малими і неактивними формами туберкульозу. Про це розповіла її директор Світлана Майстренко. Освітній та оздоровчий процес побудовані з урахуванням потреб дітей, яких сюди направляють. У цьому навчальному році тут вперше з моменту заснування школи-інтернату було відкрито 10 клас. У наступному планують відкрити і 11-ий.

Під час конференції виникало багато питань, які на сьогоднішній день потребують остаточного вирішення. Медики підтвердили той факт, що деякі батьки або усиновителі чи опікуни умисно перешкоджають дітям, які знаходяться в групі ризику, навчатися у подібних інтернатах. Причина банальна – матеріальна допомога, яку дорослі бояться втратити у випадку направлення дитини на навчання до інтернату. А оскільки матеріальна допомога, передбачена державою, закладається з початку року, соціальні служби теж через це мають певні труднощі.

Оскільки в роботі конференції взяли участь представники департаменту охорони здоров’я та управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації, є впевненість, що дане питання буде вирішено позитивно.

Під час екскурсії, яку провели працівники школи-інтернату, учасники конференції оглянули кімнати і кабінети навчального закладу. Також їх увазі представили виховний захід «Наше життя в дружній родині».

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.