Обережно, чадний газ!

253
газ

З початком опалювального сезону все частіше трапляються випадки отруєння людей чадним газом. На жаль, іноді з трагічними наслідками.

Чадний газ – безбарвний, дуже отруйний газ без запаху. Утворюється внаслідок неповного згоряння пального в автомобільних двигунах чи в опалюваних приладах, які працюють на вугіллі або на інших видах природного палива. Через свою отруйність чадний газ є дуже небезпечним для організму людини. Крім того, він не має запаху і отруєння може настати непомітно. Навіть незначна його кількість, що потрапляє у повітря і вдихається людиною, викликає запаморочення і нудоту, а концентрація чадного газу в повітрі 1 мг/м³ є небезпечною для життя людини.

Отруйна дія чадного газу обумовлюється тим, що він утворює з гемоглобіном крові порівняно стійку сполуку, внаслідок чого кров втрачає здатність передавати кисень тканинам організму. Отруєння наступає в результаті критичної нестачі кисню в організмі.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, нудота, задуха, потьмарення свідомості, м’язова слабкість, червоний колір обличчя; тривала дія чадного газу може призвести до смерті.

Як запобігти отруєнню чадним газом?

Конфорки і духовки використовувати тільки для приготування чи підігріву їжі, у жодному разі не для обігріву приміщення!

Не залишати колонку без нагляду.

Перед початком опалювального сезону слід ретельно перевірити димарі та газові конвектори: якщо тяга в них порушена, то продукти згоряння потраплятимуть у житлове приміщення.

Регулярно запрошувати спеціаліста і ретельно перевіряти усі системи опалення. Якщо при увімкнених конфорках чи колонці починає боліти голова і з’являються симптоми отруєння – потрібно негайно вийти на свіже повітря, вимкнути усі нагрівальні прилади, відчинити усі вікна, двері для протягу. Якщо відчутний запах газу – у жодному разі не можна вмикати чи вимикати електричні прилади та світло. Терміново зателефонувати «104». Не залишайте дітей без нагляду при ввімкнених нагрівальних приладах!

Домедична допомога при отруєнні чадним газом:

Хворого негайно винести на свіже повітря, піднести до носа шматок вати, змочений нашатирним спиртом, розстебнути всі частини одежі, що стискають дихальні шляхи, намочити груди та обличчя холодною водою і розтерти, забезпечити тілу зручний стан. За необхідності здійснити штучне дихання для відновлення дихання і діяльності серця. Негайно викликати «швидку медичну допомогу» за телефоном «103». Кращий засіб для лікування – тривале дихання киснем. Будьте обережні і здорові!

Світловодські курси НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської бласті

Поширити
"Вісті Світловодщини"