Обережно! Сальмонельоз!

143

Світловодський районний відділ ГУ ДПСС в Кіровоградській області застережує та повідомляє про підступне та небезпечне захворювання на сальмонельоз.

Сальмонельóз це інфекційне захворювання тварин, птахів та людей, яке спричинюють бактерії роду Salmonella. Характеризується переважним ураженням травної системи з розвитком діареї, інтоксикації та зневоднення організму, а іноді й сепсису. Сальмонели досить стійкі до дії фізичних і хімічних факторів довкілля. Для їх знищення необхідна тривала термічна обробка харчових продуктів.

Джерелом та резервуаром збудника найчастіше є: свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, у кишківнику яких можуть знаходитися різні підвиди сальмонел. Зараження відбувається харчовим (через заражені яйця птиці, немиті овочі та фрукти, недотримання гігієни, через брудні руки), водним (збудник потрапляє під час пиття неякісної, зараженої мікроорганізмами води з сумнівних джерел водопостачання) та побутовим шляхами (тобто зараження відбувається через проміжний об’єкт, хоча можливо і при прямому контакті, наприклад, через рукостискання). Памятайте! Ретельне миття рук та дитячих іграшок, ізоляція хворих і індивідуальний посуд – основні запобіжні заходи.

На сальмонельоз хворіють люди усіх вікових груп, проте найвища захворюваність серед дітей перших років життя. Серед професійних груп частіше хворіють особи, пов’язані з виробництвом, переробкою і реалізацією продуктів птахівництва і тваринництва.

Початок захворювання гострий, ознаки інтоксикації виникають раніше, ніж шлунково-кишкові розлади. Після короткого періоду дискомфорту (відчуття нездужання, здуття і бурчання в животі) з’являється озноб зі швидким підвищенням температури тіла, головний біль, запаморочення, загальна слабість, ломота в тілі, біль в суглобах і в попереку. У наступні години або наприкінці доби приєднуються нудота, блювання, біль у животі. Наростає помірне чи тяжке зневоднення. Хворих турбує сухість у роті, спрага, наростаюча м’язова слабкість, судоми литкових м’язів. Висота і тривалість гарячки, як правило відповідають тяжкості хвороби. Гарячка частіше супроводжується сильним ознобом і потінням. Хворі переважно бліді, артеріальний тиск знижений. Якщо у хворого виникли вищеперелічені симптоми обов’язково та невідкладно потрібно звернутися до лікаря. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням!

З метою профілактики захворювань сальмонельозу та інших гострих кишкових інфекцій рекомендується:

  1. Не купувати молочну, мясну продукцію та яйця на стихійних ринках, а також звертати увагу на температурний режим зберігання вказаної продукції в торгівельній мережі.
  2. Перед споживанням піддавати ретельній термічній обробці мясні продукти, яйця та рибу.
  3. Забруднені яйця перед приготуванням підлягають миттю під проточною водою.
  4. Звертати увагу на умови та терміни зберігання продуктів, не споживати продукти із закінченим терміном придатності.
  5. Ретельно мити овочі та фрукти.
  6. Не допускати мух в житлові приміщення та в приміщення, де зберігаються продукти.
  7. Не вживати в сирому вигляді яйця птахів.
  8. Не допускати потрапляння збудника до організму шляхом дотримання елементарних вимог: ретельно мити руки з милом після відвідування громадського транспорту, вбиральні, перед вживанням їжі та її приготуванням.
  9. Навчати дітей з раннього віку елементарним правилам особистої гігієни.

Візьміть до уваги! Дотримання вказаних правил вбереже Вас від захворювань на кишкові інфекції.

Світловодський районний відділ ГУ ДПСС в Кіровоградській області.

Поширити
"Вісті Світловодщини"