Обережно: туберкульоз!

182

Туберкульоз – це серйозне інфекційне захворювання, яке викликають мікобактерії, відомі під назвою палички Коха. Коли хворий на туберкульоз кашляє, палички Коха потрапляють у навколишнє повітря, яке вдихають оточуючі. Це може викликати захворювання.

ТУБЕРКУЛЬОЗ МОЖЕ МАТИ НЕБЕЗПЕЧНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ВАС ТА ОТОЧУЮЧИХ.

В здоровому організмі імунна система знищує мікобактерії – хвороба не розвивається. Коли імунна система ослаблена внаслідок захворювань (ВІЛ- інфекція, анемія, цукровий діабет та інші), стресів, недостатнього харчування, форм поведінки (зловживання алкоголем, тютюнопаління, вживання наркотиків) – людина може захворіти на туберкульоз.

НАЙПОШИРЕНІШІ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ

► Кашель, що триває 2 тижні і більше.

► Підвищена температура тіла протягом 7 днів і більше.

► Задишка, в тому числі і при незначному фізичному навантаженні.

► Втрата апетиту, постійна втомленість.

► Безпричинна втрата ваги.

► Підвищене потовиділення, особливо вночі.

► Домішки крові в мокроті при кашлі (кровохаркання).

► Болі в грудній клітці.

ЯКЩО ВИ АБО ВАШІ РІДНІ ПОМІТИЛИ СИМПТОМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ, якомога швидше проконсультуйтеся у сімейного лікаря або лікаря-терапевта! Не намагайтеся займатися самолікуванням, воно не буде ефективним. Не втрачайте дорогоцінний час. Потурбуйтеся про себе та своїх близьких. Туберкульоз зараз добре лікується, однак за умови раннього виявлення хвороби. В таких випадках можливе повне одужання. Ось чому важливо, щоб учні до 15 років не уникали профілактичних медичних обстежень, туберкулінової діагностики туберкульозу (проба Манту), а підлітки старші за 15 років – флюорографічних обстежень. Профілактика туберкульозу базується на комплексі різних заходів, які спрямовані на попередженні захворювання. До них в першу чергу відносяться своєчасне виявлення та вилікування хворих. ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! ГОЛОВНИМ МЕТОДОМ РАННЬОГО ВИЯВЛЕННЯ ТУБЕРКУЛЬОЗУ СЕРЕД ДОРОСЛИХ Є ПРОФІЛАКТИЧНІ ФЛЮОРОГРАФІЧНІ ОГЛЯДИ

Зав  Григорівського ФАПу, Оксана Невкрита

Поширити
"Вісті Світловодщини"