ОБГОВОРИЛИ ПІДСУМКИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СВІТЛОВОДЩИНИ

17 січня в актовій залі Філії «Кременчуцька ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», за очільництвом голови Світловодської районної державної адміністрації Сергія Твердовського відбулося засідання Ради регіонального розвитку Світловодщини на тему «Підсумки економічного і соціального розвитку за 2014-2018 роки та стратегічні завдання щодо забезпечення сталого розвитку Світловодщини у 2019-2021 роках». На початку заходу присутні переглянули презентацію Світловодського району.
Відкриваючи захід, голова райдержадміністрації Сергій Твердовський зазначив, що такі заходи – це не лише нагода розповісти про досягнення тієї чи іншої території, а й накреслити основні напрямки діяльності на майбутнє.
– Майже чотири роки ми разом розбудовуємо нашу батьківщину і це приносить результати. Нині  спостерігається позитивна динаміка розвитку аграрного та промислового секторів, почали будувати і ремонтувати об’єкти соціального значення, значно покращили їх  матеріально-технічне забезпечення; розвиваємо зелений туризм; проводимо заходи з благоустрою територій; на належному рівні забезпечуємо населення адміністративними послугами; підтримуємо військові частини, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників АТО, ветеранів, соціально вразливих верств населення району тощо. Дбаємо і про молодь: розвиваємо фізкультуру та спорт; стоїмо на захисті прав дитини та багато іншого. Наша діяльність спрямована на покращення життя та добробуту людей, незалежно від того, де вони проживають: в місті, в селі чи в селищі, – зазначив голова райдержадміністрації.
– Понад чотири роки тому у державі стартували ряд ключових реформ, метою яких було забезпечити територіям адміністративну та фінансову самостійність. Змінилися підходи до формування місцевих бюджетів в бік їх зростання. Завдяки цьому з’явилася можливість спрямовувати на розвиток територій понад 10% від загальною доходу місцевих бюджетів, а з урахуванням державних програм, що реалізовувалися на території району, цей відсоток зріс до двадцяти. Протягом 2014-2018 років нам вдалося впровадити в життя інвестиційні проекти на суму понад 40 мли. грн.
Та виконання основних завдань програми соціально-економічного розвитку регіону було б неможливим без тісної співпраці із народним депутатом України від нашого регіону, обласної державної адміністрації, соціально-орієнтованого бізнесу, громадськості Світловодщини. Саме співпраця, спрямована на досягнення спільного позитивного результату, на моє переконання, –  є запорукою успіху.  Сьогодні влада створює сприятливі умови для розвитку бізнесу в регіоні, а бізнес нарощує обсяги виробницт­ва, забезпечує населення роботою і, відповідно, заробітком. І вже є результати цієї злагодженої роботи.
Так, за останні роки збільшилася база оподаткування та надходжень до місцевих бюджетів. Завдяки цьому районна влада змогла спрямувати додаткові кошти на розбудову сільської інфраструктури. Прикладів цьому чимало. Це і будівництво та реконструкція шкіл, дитячих садків, медичних амбулаторій та фельдшерських пунктів, будівництво та ремонт водогонів і тепломереж, спортивних майданчиків зі штучним покриттям; придбання спеціалізованого освітнього, медичного, спортивного обладнання, поновлення шкільного автопарку.
На жаль, сьогодні нам не вдалося суттєво змінити ситуацію щодо якості доріг, хоча у минулому році було дещо зроблено. В районі прийнята програма ремонту та утримання автомобільних доріг, відповідно до якої у 2018 році почато поточний середній ремонт на чотирьох ділянках автошляхів району, що передані з державної до комунальної власності, на суму більше 8 млн. гривень. Ця робота буде завершена у 2019 році.
Також у 2019 році планується відремонтувати дорожнє покриття на ділянках доріг: Світловодськ-Павлівка-Павлиш та Велика Скельова-Миронівка-Діброви на суму близько 10 млн. грн.
Та питання ремонту й утримання доріг державного значення залишається відкритим, адже пріоритетним для держави сьогодні є ремонт доріг міжнародного та національного значення, а через нашу територію не проходять траси такого рівня.
У світлі однієї із основних реформ, яка нині підходить до свого логічного завершення – децентралізації – питання ремонту доріг на Світловодщині для держави стане пріоритетним тоді, коли влада, бізнес і громадськість нашого регіону створять єдину, економічно та соціально привабливу громаду з перспективами розвитку і зацікавленістю з боку інвесторів. Прикладом цього є фінансування з Фонду регіонального розвитку та територіального дорожнього Фонду робіт з проведення реконструкції об’їзної дороги у м. Світловодську по вул. Єгорова, ямковий ремонт ділянки дорожнього покриття дамби Кременчуцької ГЕС.
В останні роки у нашому регіоні ефективно працюють всі державні програми. Лише ледачий менеджер не скористався державними коштами фондів регіонального та соціально-економічного розвитку, Державного дорожнього фонду; для об’єднаннях територіальних громад – окремими коштами для розвитку територіальних громад. Користуючись нагодою, хочу запросити всіх зацікавлених осіб до конструктивного діалогу щодо започаткування нових проектів та інвестиційних програм на Світловодщині, угод про співпрацю та договорів на виконання тих чи інших робіт, – звернувся до присутніх Сергій Сергійович. – Переконаний, що майбутнє нашого краю – в єдності влади, бізнесу і громади, і така співпраця має стати основою стратегічного планування економічного розвитку Світловодщини на перспективу, принаймні на 2019-2021 роки.
Торкнувся керівник району і питань децентралізації.
– Сьогодні держава надає підтримку тим територіям, які сміливо впроваджують реформи. Можливість добровільного об’єднання гарантована державою до чергових місцевих виборів. У 2020 році місцеві вибори вже будуть проводитися відповідно до нового адміністративно-територіального устрою України згідно із затвердженими обласною радою перспективними планами. На моє переконання, Світловодщина, об’єднавшись навколо міста Світловодська, має всі шанси стати великою спроможною територіальною громадою. Лише за таких умов відкриються нові можливості соціально-економічного розвитку нашої території, –  на завершення свого виступу сказав Сергій Твердовський.
Серед виступаючих були промисловці та сільгосптоваровиробники, які розповіли про роботу очолюваних ними підприємств. Зокрема, директор Філії «Кременчуцька ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Сергій Яременко  ознайомив присутніх з ходом реконструкції, яка нині відбувається на підприємстві.
– Кременчуцьке водосховище – одне з найбільших водосховищ в Європі. І це відкриває перед нами великі можливості. Я переконаний, що у майбутньому обов’язково буде відновлено судноплавство. А це може кардинально змінити економічний стан нашої території. Та сьогодні слід звернути увагу на очищення і оздоровлення річки Дніпро, і наша компанія готова брати участь у виконанні всіх, направлених на це, роботах, сказав Сергій Яременко.
– Я щиро дякую Світловодській районній державній адміністрації за організацію та проведення цього Форуму. Це реальна можливість нам зібратися разом і обговорити стратегічні питання для нашого регіону, розповісти, можливо, про свої проблеми, аби їх можна було разом вирішити. Особисто мені, як керівнику філії «Кременчуцька ГЕС», комфортно працювати з керівницт­вом Світловодського району – завжди відчуваю підтримку і допомогу у всіх питаннях, – завершуючи свій виступ, зазначив Сергій Олександрович.
Директор головного заводу ТДВ «ОДЕБП», президент міського осередку УСПП Михайло Бур’янський, звертаючись до присутніх,  сказав:
– Дуже приємно, що новий рік у нас розпочинається ось таким заходом – Радою регіонального розвитку, де можна разом обговорити наші спільні проблеми і знайти шляхи їх вирішення, накреслити плани на майбутнє, визначитися з методами досягнення поставлених цілей. Так склалося, що бізнес і влада – дві невід’ємні складові успішної роботи. Для того, щоб розвивалася територія, потрібні кошти, тож  розраховувати можна лише на платників податків, а це ми з вами. Дуже шкода, що сьогодні в цій залі немає представників влади, депутатського корпусу міста Світловодськ, адже Світловодщина – це не лише Світловодський район. Переконаний: об’єднавшись, ми могли б зробити набагато більше для розвитку нашого регіону. Реалізація будь-якого проекту потребує багато зусиль  і співпраці всіх гілок вдали, починаючи від місцевих депутаті. І важливо, щоб всі працювали на позитивний результат. Лише за таких умов територія буде успішною. Ми сьогодні маємо гарну співпрацю з народним депутатом України від нашого регіону Олесем Довгим, який є локомотивом основних проектів, що реалізовуються на нашій території. Ми відчуваємо допомогу і підтримку від районної владою, особисто з доку голови Світловодської РДА Сергія Твердовського та його заступників. Результатом співпраці з обласною державною адміністрацією стало фактичне будівництво об’їзної дороги у Світловодську по вул. Єгорова за участі нашого підприємства. Завдяки тому, що Головний завод отримав замовлення, люди мали роботу, заробітну плату, а це податки, які були сплачені в бюджет нашої території. Цей є яскравим прикладом співпраці бізнесу та влади.
У Світловодську є багато проблем, які потрібно вирішувати. Це і реконструкція міського Палацу культури, реконструкція фонтану, будівництво об’їзної дороги через Власівку та багато інших. І їх, за бажання, можна реалізовувати у найближчі роки. Від себе скажу, що ми, керівники промислового сектору Світловодщини, робитимемо все, аби зменшити рівень безробіття у нашому регіоні, аби наші працівники отримували достойну заробітну плату, таким чином збільшуючи фінансові можливості нашої території.
Виступив перед присутніми і Юрій Павліченко, заступник директора ПП «Віктор і К» – одного із найбільших підприємств харчової промисловості України. Він коротко ознайомив присутніх з історією виникнення підприємства, розповів про основні напрямки діяльності та про об’єми виробництва продукції. Сьогодні підприємство забезпечує роботою тисячі жителів не лише Світловодщини, а й мешканців Полтавської області, є бюджетоутворюючим для м. Світловодська і смт. Власівки.
Також на Раді регіонального розвитку виступили сільгоспвиробники: директор ТОВ «Мас-Агоро» Іван Середа, керівник фермерського господарства «Велетень+» Юрій Булаєнко, виконавчий директор Світловодського річкового терміналу Володимир Хиля та розробник (власник) інвестиційної програми розвитку сонячної і вітрової енергетики в регіоні Олександр Яременко. Вони були одностайні в тому, що лише спільними зусиллями у тісній співпраці з органами виконавчої влади та самоврядними органами різних рівнів можливо йти вперед до розвитку.
В ході засідання його учасники висловили власні ідеї щодо покращення розвитку нашого регіону, внесли пропозиції до перспективного плану дій щодо завершення вже розпочатих та нових проектів. Згодом ці пропозиції увійдуть до перспективного план розвитку Світловодщини на 2019-2021 роки.
Генеральний директор ОДЕБП «Об’єднання «Дніпроенергобудпром» Іван Марон розпочав свій виступ зі слів подяки районній державній адміністрації, особисто її керівнику Сергію Твердовському за те, що організували захід, де можна обмінятися думками з приводу подальшого розвитку нашої території.
– Приємно, що районне керівництво планує свою роботу на перспективу, дослухаючись до думки громади, до людей, які працюють на цій території і які створюють робочі місця. А ще я твердо переконаний: лише об’єднавшись місто Світловодськ і Світловодський район, наша територія має перспективи розвитку. У нас є потужний промисловий та сільськогосподарський сектори, у нас активно розвивається переробна промисловість. Об’єднавшись, ми здатні вивести економіку нашого регіону на значно вищий рівень, – сказав Іван Марон.
Завершуючи захід, Сергій Твердовський подякував усім присутнім за участь і запевнив у подальшій співпраці районної влади з усіма, хто виявить бажання долучитися до розбудови нашого регіону.
– Користуючись нагодою, висловлюю щиру подяку народному депутату України Довгому Олесю Станіславовичу, голові обласної державної адміністрації Кузьменку Сергію Анатолійовичу та всім вам за плідну та ефективну співпрацю, спрямовану на благо Світловодщини та її жителів, – сказав Сергій Твердовський.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"