Обласне свято бойового мистецтва Запорізької Січі

108

25-26 лютого у Кропивницькому, в залі факультету фізичного виховання педагогічного університету ім. В Винниченка, проходив чемпіонат України з хортингу.
Незважаючи на те, що хортинг має давні історичні витоки, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту офіційно визнало його видом спорту лише у 2009 році. За цей час хортинг став досить поширеним і в Україні, і на Кіровоградщині та Світловодщині зокрема, про що свідчить той факт, що у цьогорічному чемпіонаті України з хортингу взяли участь майже 400 спортсменів з 18 регіонів нашої держави, а Кіровоградщину представляли спортсмени Кропивницького, Світловодщини (місто, села Федірки та Павлівка), Олександрівки, Олександрії та Новомиргорода.
Спортсмени нашого району склали найбільше представництво та отримали найбільше нагород, завдяки чому Кіровоградська область зайняла перше місце на чемпіонаті.
26 лютого у залі факультету проходило одразу три турніри. Розділів хортингу багато, але два основних напрямки – контактний  та безконтактний, які включають: двобій, сутичка, показовий виступ та форми.  Нагороди чемпіонату України розігрувалися у розділі “сутичка” серед спортсменів 6-13 років і показових виступах (одиночних, парних, командних), змагалися і хортингісти старші 18 років. У “сутичці” Кубок України виборювали спортсмени старші 18 років. Для хортингістів вікової категорії 14-17 років у розділі “сутичка” проводили відкритий чемпіонат області.
Після чемпіонату України на переможців національних змагань чекає чемпіонат Світу з хортингу.
У чемпіонаті України з хортингу серед молодших юнаків та дівчат, юнаків та дівчат, старших юнаків та дівчат у розділі “сутичка” та серед кадетів, юніорів і дорослих у розділі “показовий виступ” наші спортсмени вибороли 8 золотих, 10 срібних та 5 бронзових медалей. Перше місце здобули Юлія Балаж, Ірина Скоренцова, Едуард Козатков, Євгеній Скоренцов, Анастасія Скоренцова та Сергій Воробйов. 3 місце у парному заліку посіли Олександра Сергієнко та Анастасія Скоренцова; Сергій Воробйов та Микола Огнарьов у парному заліку посіли 1 місце. 2 місце у командному заліку здобули Анастасія Скоренцова, Микола Огнарьов, Євгеній Скоренцов, Сергій Воробйов та Олександра Сергієнко. Срібні медалі завоювали Тетяна Сенцова, Кіра Грабчак, Даяінейра Полонська, Максим Зубець, Костянтин Білоус. 3-ті місця посіли Роман Цвелих, Артем Литвин та Віктор Нестеров.
У розділі “сутичка” для чоловіків і жінок 18-35 років золото здобув Андрій Гаркуша.
Серед кадетів та юніорів у розділі “сутичка” наші спортсмени вибороли 7 медалей – по 3 золотих та срібних медалей та одна бронзова Ксенія Адактуєва (2 місце), Мар’яна Литвин (1 місце), Данил Вакуєв (2 золотих у 2 вагових категоріях), Віталій Капленко (3 місце), Олександра Сергієнко (2 місце) та Євгеній Хорольський (2 місце).
Щиро дякуємо нашим тренерам – Володимиру Мусієнку, Анатолію Скоренцову, Миколі Нейбургеру та Борису Денисенку за їхню роботу. Ми пишаємося нашими спортсменами, які вкотре продемонстрували високі результати. А тренери, у свою чергу, дякують голові Світловодської райдержадміністрації Сергію Твердовському та заступнику голови Світловодської РДА Володимиру Похілову, які сприяли участі нашої команди у Чемпіонаті та всіляко підтримують розвиток хортингу на Світловодщині.