ОБЛАСНУ КООРДИНАЦІЙНУ РАДУ ПРОВЕЛИ НА СВІТЛОВОДЩИНІ

19 червня на території Світловодського району відбулося виїзне засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної ради.

До Світловодського району приїхали голови районних рад Кіровоградщини на чолі з головою обласної ради Олександром Чорноіваненком. У засіданні взяв участь голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський.

Гостей зустрічали на території філії «Кременчуцької ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго». Голова районної ради Роман Домбровський та директор філії Сергій Яременко запросили гостей до зали засідань, де і відбулася пленарна частина заходу.

Перед початком роботи Сергій Яременко коротко ознайомив присутніх з історією будівництва Кременчуцької ГЕС та запропонував переглянути документальну кінострічку про людей, які зводили цю споруду у далекому 1959 році. Після цього Олександр Чорноіваненко надав слово голові Світловодської районної ради Роману Домбровському, який детально ознайомив присутніх із соціальними аспектами розвитку нашої території. Він зупинився на тих соціальних програмах, які нині діють в районі з метою покращення соціального захисту наших жителів, особливо тих, які опинилися у складних життєвих обставинах. Роман Васильович також повідомив присутнім про реформи, що відбуваються на території району, зокрема, в галузі освіти та медицини, а також наголосив, що перспективною галуззю для Світловодщини є галузь туризму, яка нині активно розвивається.

Про економічний розвиток Світловодщини розповів голова Світловодської районної
державної адміністрації Сергій Твердовський. Його доповідь стосувалася механізмів наповнення бюджетів усіх рівнів. Він, передусім, зазначив, що економічний розвиток території, виконання соціальних програм було б неможливим без тісної співпраці з підприємцями як промислового так і сільськогосподарського сектору. А їх у районі налічується 154. – Із 121 тис. га землі, яка є у Світловодському районі, значна частина знаходиться під водним плесом та під лісовими масивами. Лише 56 тис. га – це земля сільськогосподарського призначення, тож орної землі, де можна здійснювати сільськогосподарську діяльність, не так вже й багато. Та навіть за таких умов, тісно співпрацюючи із соціально орієнтованим бізнесом, із органами місцевого самоврядування, нам вдається досягати високих економічних і соціальних показників – наголосив голова Світловодської райдержадміністрації.

У своїй доповіді Сергій Сергійович коротко проінформував присутніх про результати
роботи за минулий рік та перший квартал цього року, зазначивши, що Світловодсь кий район – єдиний серед районів області, який сплачує реверсну дотацію до державного бюджету. Це означає, що район фінансово самодостатній і повністю забезпечений коштами для виконання запланованого на рік. Більше того – є залишки коштів, які вилучаються до державного бюджету.

– У нас налагоджена співпраця з усіма гілками обласної та районної влади, представниками бізнесу та народним депутатом України Олесем Довгим, – на завершення доповіді сказав Сергій Твердовський.

Голова районної державної адміністрації відповів на ряд запитань від присутніх голів районних рад, що торкалися економічного розвитку нашої території. Перед присутніми також виступив депутат районної ради Микола Середенко, який розповів про перспективи розвитку туризму на Світловодщині. Він, зокрема, зупинився на основних туристичних маршрутах, які розроблені відділом культури і туризму РДА, розповів про туристичні заходи, започатковані в районі і які вже стали традиційними. Це і щорічний презентаційний фестиваль «Слава Світловодщини», і тематичні фестивалі («Фестиваль полуниці у Миронівці, свято Івана Купала у Павлівці, краєзнавчий фестиваль у Захарівці та інші), продемонстрував роздатковий
матеріал туристичної тематики, який розроблено відділом культури і туризму РДА.

На завершення пленарної частини, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко подякував керівникам району за надану можливість провести виїзну координаційну раду та території Світловодщини, а також зупинився на деяких питаннях процесу децентралізації, що нині триває в Україні.

Після цього для гостей провели екскурсію Кременчуцькою ГЕС та іншими туристично привабливими об’єктами Світловодщини.

Світлана КАЛУГІНА.
На фото – учасники виїзної координаційної ради під час перебування на Кременчуцькій ГЕС

Поширити
"Вісті Світловодщини"