Обрано «Супер бабусю 2018»

Бабуся.. Скільки турботи і ніжності, щирої ласки і любові таїть у собі це слово. Не лише господарством та хатніми турботами окреслено життя наших бабусь, бо у щоденній круговерті вони знаходять час для своїх захоплень – і ллється пісня, душа завмирає між поетичними рядками, стіжок за стіжком на полотні розквітають дивні квіти…  І не перелічити усі фарби, якими вони здатні розфарбувати світ навколо.

26 жовтня відбувся районний конкурс «Супер бабуся 2018», у якому взяли участь 8 конкурсанток: Ольга Дмитрівна Пономаренко з Павлівки, Ірина Петрівна Бараннік з Озер, Людмила Григорівна Ткаченко з Глинська, Ганна Олексівна Гончарова із Золотарівки, Катерина Миколаївна Потієнко з Григорівки, Любов Андріївна Довгань із Захарівки, Валентина Василівна Левченко з Федірок та Галина Іванівна Дорошенко з Великої Скельової. До складу журі конкурсу ввійшли: директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дарія Ільїна, начальник управління соціального захисту населення Світловодської РДА Андрій Поварчук, секретар районної ради ветеранів Ольга Тітова, директор районного Будинку культури Надія Грижунова та помічники народного депутата України Олеся Довгого Марина Саакян.

На початку конкурсу до глядачів та учасниць звернулася переможниця минулого року Галина Мельник, яка жартівливо розповіла про рік, який видався після «Супер бабусі 2017».

Перед сценою розмістилися виставки-презентації учасниць. Тут були і страви української кухні, і портрети учасниць з їхніми родинами та улюбленими онуками, вишиті рушники, іграшки та прикрашені яскравими фарбами букети з осінніх квітів.

Перший конкурс – візитівка. Учасниці розповідали про себе. Кожна історія – проста і незвична водночас. Наймолодші учасниці – Ірина Петрівна з Озер та Валентина Василівна з Федірок. Найстарша бабуся – Ганна Олексіївна із Золотарівки, яка багато років пропрацювала у сільському господарстві. Ольга Дмитрівна з Павлівки та Людмила Григорівна з Глинська не є корінними жительками Світловодщини, але щиро полюбили наш край і стали у ньому своїми. Катерина Миколаївна з Григорівки, як говорить сама, скільки себе пам’ятає, займається торгівлею, Галина Іванівна з Великої Скельової любить писати вірші, кожен її виступ супроводжувався римованими рядками власного авторства, а Любов Андріївна із Захарівки, яка багато років працювала вчителем, дуже гарно читала вірші Ліни Костенко. Але є те, що об’єднує цих чудових жінок – надзвичайна любов до онуків. У них вони знаходять натхнення, разом з онуками, а дехто і з правнуками, із задоволенням господарюють, готують, шиють і читають.

А який неповторний світ казки можуть створити наші бабусі… У ньому оживають рослини, явища природи, річки розповідають історію роду. У кожній історії – повчання добру.

У другому конкурсі бабусі готували казки, якими не можливо було не заслухатися.

Далі конкурсантки презентували страви української кухні з борошна. Але яка ж господиня зупиниться тільки на одній страві?! Поряд з короваями, пампушками та пирогами стояли ароматні наливки, страви з риби, смажена птиця та закуски.

А як гарно співають та читають вірші учасниці конкурсу. Надзвичайну насолоду глядачам подарував конкурс талантів – пісня та поезія буквально зачарували глядачів. Кому не довелося того бачити – багато втратив.

Під час дефіле у національному вбранні учасниці відповідали на запитання про український одяг.

Церемонію нагородження з нетерпінням чекали і конкурсантки, і глядачі. Поки журі радилися, вокальні номери глядачам дарували солісти Світловодського РБК Надія Татарнікова, Олена Куциба, Юлія Мартиненко, тріо районного Будинку культури та вокальний колектив «Дніпряночка». Учасниці танцювали просто на сцені – настрій був дійсно святковий!

Звання «Пані господиня» завоювала Галина Іванівна Дорошенко; «Пані сучасність» – Катерина Миколаївна Потієнко; «Пані артистичність» – Валентина Василівна Левченко; «Берегиня роду» – Людмила Григорівна Ткаченко; «Пані елегантність» – Ірина Петрівна Бараннік; «Пані талановитість» – Ольга Дмитрівна Пономаренко; «Пані мудрість» – Любов Андріївна Довгань. Звання «Супер-бабуся 2018» завоювала Ганна Олексіївна Гончарова. Переможницю щиро вітали конкурсантки та журі.

Учасниці та переможниця конкурсу отримали ціні подарунки від народного депутата України Олеся Довгого.

Щиро бажаємо нашим бабуся довгих років щасливого життя, злагоди у родині, щирості і міцного здоров’я.

Усі наші бабусі – найкращі!

Ніна Сокуренко.

Поширити
"Вісті Світловодщини"