Обробіток землі став справою всього життя

Світловодщина – край, де успішно розвивається сільськогосподарська галузь. Саме це дає нам економічну стабільність, підтримку соціально значущих проектів, забезпечує значну частину жителів району роботою та гарними заробітками. Завдяки розвитку сільського господарства на теренах Світловодщини успішно розвиваються потужні переробні підприємства. Серед них – ПП «Віктор і К» – одне із найбільших підприємств не лише на Кіровоградщині, а й в Україні, де виробляють продукцію харчової промисловості під відомими в усьому світі торговими марками «Королівський Смак», «Чугуїв Продукт», «Кухар Ришельє». Особливо активний розвиток сільськогосподарської галузі спостерігається в останні роки: системно оновлюється парк сільськогосподарської техніки, під час вирощування сільськогосподарських культур аграрії використовують сучасні ефективні технології, світовий досвід обробітку землі. Це дає можливість отримувати високі врожаї. Агропромисловий сектор Світловодщини за своїми показниками – серед кращих в області. До професійного свята хліборобів журналісти редакції газети поспілкувалася з деякими керівниками сільськогосподарських підприємств, дізнавалися, з якими досягненнями вони підійшли, фактично, до кінця 2019 року, які мають плани на майбутнє.
У 2008 році на території Павлівської сільської ради Юрій Булаєнко зареєстрував фермерське господарство «Велетень плюс». З того часу, ось уже більше 10 років, це невеличке, але із великими перспективами розвитку, сільськогосподарське підприємство успішно працює, розширюючи спектр своєї діяльності. Наразі у розпорядженні господарства 800 га землі. Це і людські паї, і землі запасу та резерву.
Юрій Миколайович Булаєнко – людина, яка в усьому любить порядок, системність, тож і свою господарську діяльність здійснює на належному рівні, дбає про землю, яку обробляє, максимально використовує власні можливості. Тут не лише вирощують зернові культури, а й займаються їх сушінням та зберіганням, реалізацією та частковою переробкою.
Два роки тому був збудований потужний зерно­очисний комплекс і сушарка, розрахована на те, щоб висушувати до допустимої вологості 250 тонн зерна на добу. Зберігає збіжжя Юрій Миколайович також у власних сховищах, аби була можливість реалізувати його за максимально вигідною ціною.
Млин, який є у господарстві, дає можливість частину вирощеної пшеницю переробляти на високоякісне борошно, яке із великим задоволенням купують господині.
ФГ «Велетень плюс» – найбільше сільгосппідприємство на території Павлівської сільської ради, тож саме Юрій Булаєнко, у співпраці із сільською радою, дбає про покращення соціальних умов жителів своєї громади. Коли у зимовий час лютує негода, техніка господарства розгортає сільські дороги від снігу, допомагає впорядковувати місця загального користування. Придбавши лущильний агрегат, Юрій Миколайович допомагає розчищати від порослі узбіччя доріг, а деревину переробляє на щепу, яка використовується як паливо.
Не залишає підприємець без уваги і підростаюче покоління – місцева школа та дошкільний заклад завжди відчувають його підтримку. Це і придбання навчального обладнання, і виділення коштів на ремонт школи, на участь учнів у різноманітних спортивних змаганнях чи інших конкурсах.
Та за всім цим стоїть не лише засновник фермерського господарства, а й люди, які тут працюють. Серед них Володимир Хорольський, Сергій Тіжанін та надійний помічник своєму батькові – Богдан Булаєнко (на фото). На цих людей можна покластися, можна бути впевненим, що свою роботу вони виконають щонайкраще.
Є у пана Юрія і плани на майбутнє: збільшити обсяги виробництва та реалізації борошна, адже воно сьогодні може конкурувати і з борошном найвідоміших торгових марок; наразі у господарстві працюють над тим, аби налагодити виробництво паливних брикетів із деревини – пелетів. Аби працівникам забезпечити гідні умови праці, налагоджене їхнє харчування, збудовано приміщення контори господарства, оновлюється сільськогосподарська техніка тощо.
Юрій Миколайович до розвитку бізнесу підходить творчо, плануючи свою діяльність на перспективу. Саме за такими наполегливими і цілеспрямованими сільгосппідприємцями – майбутнє сільськогосподарської галузі.
Світлана Калугіна.

Поширити
"Вісті Світловодщини"