Охорона праці під час весняно-польових робіт

432

Весна – гаряча пора для робітників сільськогосподарських підприємств. Травмонебезпечний періодом в сільськогосподарському виробництві є проведення весняно-польових робіт. Це зумовлено максимальним напруженням, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

Щоб безпечно пройшли весняно-польові роботи, нагадуємо керівникам господарств та фермерам про необхідність посилення уваги за дотриманням вимог чинного законодавства з охорони праці та проведення профілактичних заходів.

На підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

Для попередження травмування працівників під час весняно-польових робіт головне – не допускати експлуатації несправної техніки, агрегатів з відкритими ланцюговими, пасовими, карданними передачами.

Необхідно пам’ятати, що всі види регулювальних, ремонтних, налагоджувальних робіт та технічного обслуговування сільськогосподарської техніки проводять тільки після повної зупинки всіх агрегатів.

Важливим є дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організація контролю за їх дотриманням з боку керівництва. Заборонено допускати до роботи працівників в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, хто не відпочив протягом встановленого законодавством часу.

Перед початком робіт працівник має бути проінструктований, а ті, хто виконують роботи підвищеної небезпеки та потребують професійного добору – механізатори, водії, працівники зернотоків – ще й пройти щорічне спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці. Працівники, що працюватимуть у полі, повинні берегти власне життя і здоров’я.

Пам’ятайте, що безпечне проведення весняно-польових робіт можливе за умови виконання вимог чинного законодавства з охорони праці та належної організації робіт.
З метою запобігання нещасним випадкам під час проведення весняно-польових робіт Управління агропромислового розвитку звертається до керівників сільськогосподарських під­приємств, фермерських господарств взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення весняно-польових робіт та виконання ряду першочергових заходів: до виконання робіт допускати працівників, які пройшли медичні огляди, після проведення інструктажів з питань охорони праці, з техніки безпеки по видам робіт з оформленням записів в журналах з підписами особи, яка бере участь у весняно-польових роботах; до роботи на тракторах та інших самохідних машинах допускаються особи віком від 18 років, які мають відповідне посвідчення та пройшли медичний огляд не допускаються до виконання цих робіт підлітки; розробити схему руху транспорту; по території з вказівкою дозволених та заборонених напрямків руху; закінчити підготовку транспортних агрегатів;організувати ланки технічного обслуговування; обладнати місця відпочинку та куріння працівників, майданчики для зберігання техніки та паливно-мастильних матеріалів; підготувати поля, перевірити провисання проводів ліній електропередач; технічне обслуговування та ремонт техніки проводити тільки при неробочому двигуні; укомплектувати всі робочі місця, сільськогосподарську техніку та іншу техніку медичними аптечками першої допомоги; забезпечити всіх працівників, які будуть зайняті на весняно-польових роботах спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту згідно з існуючими нормами; обладнати всі трактори, комбайни та сільськогосподарські машини, які зайняті на весняно-польових роботах, пожежним інвентарем який пройшов технічне обслуговування; не допускати до експлуатації трактори, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі; не допускається експлуатація машин без передбачених конструкцією захисних загорож рухомих агрегатів; агрегати до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем повинні бути обладнані двустороньою сигналізацією.

Сівалки повинні мати: справні майданчики, підніжка дошка повинна бути не менше 350 мм, гладкі поручні висотою 1 метр; захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач; пристосування для очистки робочих органів; надійне кріплення маркерів в транспортному положенні.

Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинні виконуватись тільки за допомогою механізованої заправки. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється.

Забороняється сівальнику під час руху агрегату: переходити з сівалки на сівалку; сидіти на насіннєвих ящиках; працювати при знятих огорожах; очищати руками робочі органи; на навісних сівалках робота сівальника забороняється.

Всі ці вимоги нормативно-правових актів вам відомі, але невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно терміново усунути виявлені порушення і з усією відповідальністю за безпеку працюючих, приступити до весняно-польових робіт.

Управління агропромислового розвитку Світловодської РДА.

Поширити
"Вісті Світловодщини"