ОЛЕКСАНДР ФОЙНИЦЬКИЙ – ЖИВОПИСЕЦЬ, ГРАФІК, ПЕДАГОГ

Серед експонатів основного фонду Світловодського міського краєзнавчого музею є полотно, що завжди привертає увагу відвідувачів. Це майстерно виконаний автопортрет Олександра Фойницького. З портрета дивиться сивий чоловік, очі якого бачать вас ніби наскрізь.
То хто ж він, Олександр Фойницький? Відомий живописець, графік, педагог, народився в серпні, 130 років тому, поблизу славнозвісного Хутора Надії. Його хрещеною матір’ю була Софія Тобілевич, дружина відомого драматурга І. К. Карпенка-Карого.
Фойницький закінчив церковно-парафіяльну школу та Єлисаветградську гімназію. В Одеському художньому училищі навчався у відомих художників Костанді та Ладиженського.
Понад півстоліття художник прожив у Тирасполі, викладав в училищах, брав участь у виставках Товариства південноросійських художників. Олександр Фойницький був одним із організаторів Спілки художників Молдавської РСР, фундатором Тираспольської дитячої художньої школи, яка зараз носить його ім’я. Він виховав цілу плеяду відомих митців.
Олександр Фойницький – почесний громадянин м.Тирасполя, заслужений діяч мистецтв Молдавської РСР.
Митець ніколи не поривав зв’язків із рідним краєм. У 1968 році він подарував Кіровоградській картинній галереї кілька десятків живописних і графічних робіт. Ймовірно, автопортрет художника Світловодському краєзнавчому музею в період його становлення і передали саме працівники галереї.
Завітайте до музею, огляньте роботу талановитого художника-земляка.
Підготувала Тетяна Ткачук, зберігач фондів Світловодського міського краєзнавчого музею.