Олесь Довгий: «Для якісної медицини лікарям потрібно створити гарні умови роботи»

Довгий Олесь

Гідні заробітні плати, транспорт, службове житло, комфортні робочі місця та сучасне обладнання – перший крок для забезпечення якісної медицини в Україні. Коли ми говоримо про європейський рівень медичного обслуговування, то передусім маємо створити належні умови для медичних працівників. Рух у цьому напрямі ми вже почали на Кіровоградщині.

Про це заявив народний депутат Олесь Довгий, вітаючи лікарів Кіровоградщини з Днем медика.

«Я завжди з повагою ставився до лікарів і цінував їхню важку та відповідальну працю. Немає нічого ціннішого, ніж життя людини, і ті, хто за нього борються, заслуговують шани в суспільстві. Проте відверто скажу, коли ми знайомились із проблемами Кіровоградщини і кожного населеного пункту, то побачили, що ситуація дуже подібна до розрухи. Радше схожа на післявоєнну розруху», – говорить Олесь Довгий.

За словами народного депутата, найбільше його вразили умови, в яких доводилось працювати місцевим фельдшерам. Однією з таких амбулаторій була Богданівська. Стеля обсипалася, у старій дерев’яній підлозі були величезні дірки. А головне, тут узагалі не було підведено воду і відсутня каналізація. Електропроводку було небезпечно використовувати, а систему опалення – взагалі неможливо. Сільська рада намагалася силами свої працівників проводити ремонт, але коштів катастрофічно не вистачало.

За сприянням депутата капітальний ремонт у приміщенні було зроблено, і сьогодні амбулаторія змінилась до невпізнаваності.

«Якість медичних послуг — це якість життя людей. Торік ми разом із місцевою владою закупили й оновили обладнання понад 30 медичних закладів Кіровоградщини, зробили капітальний ремонт Богданівської та Микільської амбулаторій, Онуфріївської центральної районної лікарні», – каже Олесь Довгий.

Сумки-укладки для медикаментів, велосипеди, скутери, електрокардіографи, стерилізатори, дефібрилятори, апарати штучної вентиляції легень, рентгени – це далеко неповний список таких необхідних для медичних закладів речей, які вони отримали за останні кілька років.

«Кожне із цього медичного обладнання, яке одержали лікарні, здатне врятувати життя людей. Щиро дякую всім представникам місцевої влади, які не сиділи склавши руки і не чекали манни небесної! Усім, хто зробив проекти, на реалізацію яких нам удалося спрямувати кошти з Державного бюджету! Робота в цьому напрямі триватиме й надалі», — наголошує Олесь Довгий.