ОСІННІ ПОЖЕЖІ

Відгомоніло зелене літо, настала осінь і люди почали прибирати свої садиби, готуючись до зими. То тут, то там спалахують купи листя, запалюється стерня, і….. як наслідок, спалахують пожежі!

В теплі дні сухі трава та листя легко займаються від сірника або цигарки. Шкода від спалювання листя і трави вкрай небезпечна, адже вогонь руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які в ньому живуть, становить загрозу людському здоров’ю та життю. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на лісові ділянки, що веде, в свою чергу, до знищення лісів, диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість степових пожеж. Нерідко це призводить до загорання житлових будинків.
Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже безпосередньо вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. Крім того, вони гинуть і від утворюваних при горінні важких металів. Дим від вогнищ в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
Важко знайти людину, якій би подобалося дихати димом від тліючого листя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушення припинились, але як досягти цього, не знають.
Нагадаю, що статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють спалювання листя та сухостою. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статтею 77 адміністративного кодексу України. Тому, починаючи боротьбу зі спалюванням листя та сухостою, знайте, що закон на вашому боці.
Світловодські територіальні курси цивільного захисту НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.
Відділ з питань НС та ЦЗН
Світловодської РДА.