ОСІННІЙ ПРИЗОВ 2018 року

В Україні розпочався осінній призов на строкову військову службу, який триватиме до кінця грудня.

10 вересня 2018 року Президент України підписав указ про продовження осіннього призову до трьох місяців.

На строкову службу призиватимуть придатних за станом здоров’я українців чоловічої статі, яким на день відправлення у військові частини вже виповнилося 20 років, та осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Згідно зі ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу», термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти; 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Згідно з ч. 8. ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», – після набрання чинності указу Президента України щодо проведення чергового призову, призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути до пункту в строк, зазначений у повістці. У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані самостійно з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного указом Президента України.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися тільки стихійне лихо, хвороба призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини, які підтверджені відповідними документами. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від призову на строкову військову службу.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року №744/2014, військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях залучати заборонено.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015р. №587, громадянам України, які будуть призвані на строкову військову службу, буде здійснюватись виплата грошової допомоги в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року. Крім того, за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.

В Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу: адміністративна і кримінальна. Як адміністративне покарання за неявку у військовий комісаріат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком кожного українця, як передбачає ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Микола Грінченко, підполковник, військовий комісар Світловодського об’єднаного військового комісаріату.

Поширити
"Вісті Світловодщини"