Основне питання порядку денного – попередження випалювання стерні

18 вересня відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

433

На засіданні було розглянуто два питання.

  1. Про недопущення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах, без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища.
  2. Про стан питного водопостачання населення Світловодського району та заходи запобігання виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей.

В обговоренні цих питань взяли участь члени комісії та запрошені сільські голови, депутат районної ради Ігор Кирилов та громадський активіст, депутат Павлівської сільської ради Володимир Мототуз.

По першому питанню, після доповіді головуючого засідання, першого заступника голови районної державної адміністрації Сергія Орленка та тривалого обговорення, було прийняте рішення надану інформацію взяти до відома, а сільським головам – провести відповідну роботу з товаровиробниками щодо недопущення спалювання стерні на закріплених за ними територіях. Державній екологічній інспекції у Кіровоградській області рекомендували продовжувати проводити роботу щодо виявлення фактів випалювання рослинності. За кожним зазначеним випадком, в межах наданих повноважень, винних осіб притягувати до адміністративної відповідальності.

Рекомендували також директору Світловодського лісового господарства Олександру Ісаєву, в межах своїх повноважень, вжити заходи по недопущенню виникнення пожеж на лісових масивах району; управлінню агропромислового розвитку райдержадміністрації, в межах наданих повноважень, – вжити заходи щодо усунення на сільськогосподарських об’єктах порушень вимог пожежної безпеки, а також забезпечити інформування Світловодського МРВ управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області про всі випадки пожеж на підпорядкованій території ДП «Світловодське лісгосп». Провести роботу щодо ліквідації звалищ сміття, побутових і виробничих відходів у лісах та на прилеглих до них територіях. У взаємодії з органами влади, у разі необхідності, тимчасово обмежувати до­ступ громадян, у тому числі на транс­портних засобах, до лісових масивів та лісопаркових зон району та забезпечити охорону громадського порядку, безпеку дорожнього руху у районах виникнення масштабних пожеж і під час проведення евакуаційних заходів.
По другому питанню «Про стан питного водопостачання населення Світловодського району та заходи запобігання виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей» слухали в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Світловодському районі Марину Шинкаренко.

Після обговорення вирішили постійно контролювати питання щодо санітарно-технічного стану водозабірних споруд сільських водогонів, проведення лабораторно-виробничого контролю за якістю питної води із сільських водогонів та дотримання періодичності лабораторних досліджень; дотримуватись своєчасної промивки та дезінфекції во­до­гонів (не рідше 1 разу на рік); продовжувати санітарно-освітню, роз’яснювальну роботу серед населення району щодо якості питного водопостачання та про ризики виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років, у тому числі і через ЗМІ. Проводити роз’яснювальну роботу під час проведення патронажних спостережень за новонародженими та дітьми 1-го року життя вдома з батьками, родичами щодо загрози виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, в тому числі до 3-х років, при використанні для пиття та приготування їжі води з колодязів, свердловин де підвищено вміст нітратів, нітритів.

Також інформувати їх про необхідність проведення лабораторних досліджень води питної на вміст нітратів, нітритів із колодязів, свердловин (за місцем проживання дитини) в акредитованих, згідно з законодавством, лабораторіях до виписки з пологового будинку.

Поширити
"Вісті Світловодщини"