Остеохондроз – хвороба століття

Остеохондроз – це старіння хребта, що призводить до порушення його функцій, спричиняє біль під час рухів. На фоні остеохондрозу можуть розвиватись дисфункції або захворювання внутрішніх органів, нервової системи. Головні ознаки цього захворювання – біль в ділянці хребта, в голові й навіть віддає в грудну клітку. В основі остеохондрозу лежать дистрофічні зміни та стоншення міжхребцевих дисків. Сьогодні захворювання «молодшає» і уражає людей 20-30 річного віку.

При цьому захворюванні спочатку змінюються кістки та м’язи, які просто провисають. А від цього і відбувається зміщення хребців. Людина відчуває біль у шиї, згодом – у голові, бо кістки, що змістилися, можуть передавлювати артерії, через це перекривається нормальне «насичення» головного мозку киснем. Також затискаються і нерви. Тому людина може відчувати болючі «постріли» в руки, пальці й голову, оніміння верхніх кінцівок тощо.
Якщо не проводити профілактичні дії проти остеохондрозу, то лікуватися доведеться в невропатологів та нейрохірургів.
Як розпізнати це захворювання?
Біль в області шиї. Повертаючи голову, відчувається хрускіт в шиї. Шийні м’язи дуже слабкі. Хронічна втома. Порушення відчуттів в руках та пальцях. Біль віддає під лопатку, плече, в потилицю.
Народні методи лікування остеохондрозу на початкових стадіях
Настій з кореня морозника. 10 г кореня перемолоти та залити 500 мл кип’ятку, настояти, процідити.
Мазі з натуральними складовими.
– Звіробій, м’ята – по 1 столовій ложці, залити 250 мл кип’ятку. Настояти, процідити й додати 2 столових ложки розтопленого вазеліну, змішати. В кінці – влити 1 чайну ложку настоянки з морозника.
– Звіробій, деревій – по 1 столовій ложці змішати з розтопленим вазеліном (2 чайних ложки). Додати 1 чайну ложку того ж настою морозника.
– Змішати подрібнений звіробій, деревій, шавлію (по 1 чайній ложці), додати 2 столових ложки розтопленого вазеліну і 2 чайних ложки настою морозника.
Профілактикою для остеохондрозу є правильна зарядка.
Комплекс вправ для шийного відділу хребта доктора Шишоніна
Метод доктора Олександра Шишоніна базується на тому, що нерідко наслідками проблем з шиєю можуть бути гіпертонія, хронічні головні болі та інші захворювання. У такому випадку таблетки пити марно. Необхідно зміцнити м’язи шиї, що допоможе усунути нестабільність шийних хребців.
Вправа «Метроном». Схиляємо голову в право. Відчувши напругу м’язів, фіксуємо голову в такому положенні на пів-хвилини. Робимо аналогічний нахил в іншу сторону. Повторюємо п’ять разів для кожної сторони.
Вправа «Пружина». Опускаємо голову вниз, намагаючись дотягнутися підборіддям до шиї. Спину тримаємо рівно. Затримуємо голову в такому положенні на 10 секунд. Піднімаємо голову вгору. Повторюємо п’ять разів.
Вправа «Гусак». Нахиляємо голову до лівого плеча на 10 секунд, потім на такий же час до правого. Повторюємо п’ять разів у кожну сторону.
Вправа «Погляд в небо». Максимально повертаємо шию в бік і фіксуємо на 10 секунд. По черзі робимо це вліво, потім вправо, враховуючи вказаний інтервал часу.
Вправа «Рама». Кладемо ліву руку на праве плече, повернувши голову вліво. Фіксуємо положення тіла на 10 секунд. Потім робимо те ж у зворотний бік.
Вправа «Факір». Стуляємо долоні над головою пальцями вгору. Кожні 10 секунд повертаємо голову по черзі то вліво, то вправо.
Вправа «Літак». Витягуємо руки в різні сторони. Стежимо за тим, щоб вони не згиналися в ліктях. Через кожні 10 секунд опускаємо їх, щоб відпочити, і повторюємо вправу знову.
Вправа «Чапля». Максимально витягаємо підборіддя вгору, опустивши руки вниз. Через кожні 10 секунд повертаємося у вихідне положення, але тільки на 1-2 секунди, не більше.
Вправа «Небо». Піднімаємо руки вгору, щоб долоні були паралельні стелі, а пальці лівої і правої руки злегка торкалися. Кожні 10 секунд ненадовго опускаємо руки і повторюємо вправу знову.
Вправа «Балет». Сидячи, схиляємо голову в бік, піднімаємо руку, затримуємося на 5-7 секунд. Виконуємо повільно і обережно, без ривків, не допускаючи дискомфорту, по 5 разів у кожну сторону. Цю вправу потрібно робити для глибокого опрацювання і розтяжки бічної поверхні шиї.
Вправа «Хитрий атлант». Повертаємо голову в бік і піднімаємо її вгору, ніби дивимося в небо. Рука лежить під потилицею, на першому шийному хребці. Так ви акцентуєте увагу на потилиці, і краще напружуються м’язи. Не закидайте голову. Так ми розтягуємо бічні м’язи. Робити 5 разів.
Вправа «Напівморок». Рукою візьмемо за плече і підтягнемо його на себе, при цьому треба тиснути на нього підборіддям. Треба, щоб напружилися сходові м’язи передньої поверхні шиї. По 5 разів в кожну сторону на 5-7 секунд. Якщо все зробили правильно, то незабаром вас чекають приємні відчуття.
Високий ризик виникнення остеохондрозу у колишніх спортсменів – заняття спортом призводять до розтягнення м’язів та зв’язок, збільшення м’язової маси, а це, у свою чергу, збільшує навантаження на хребет. І коли людина припиняє займатись спортом, мікротравми хребта швидко дають про себе знати і остеохондроз розвивається швидше та у складнішій формі, ніж у тих, хто ніколи не займався спортом.
Найчастіше загострення остеохондрозу провокує зимовий холод, тож слідкуйте за собою – не переохолоджуйтеся..
Остеохондроз – хвороба, яка важко лікується. Тому, коли помітили в себе його головні ознаки, негайно займіться профілактикою. У цьому допоможуть народні методи лікування і зарядка. Для впевненості в діагнозі та подальшому лікуванні проконсультуйтеся з лікарем. Будьте здорові!