Остерігайтеся переохолодження

181

Нестійкі погодні умови нинішньої зими якось на задній план відсувають проблеми переохолодження людей. Між тим ця заспокоєність може призвести до тяжких наслідків для їх життя і здоров’я.

Тому саме зараз всі ми повинні згадати ознаки переохолодження та правила надання допомоги потерпілому.

Переохолодження – це вплив холоду на всю поверхню тіла, коли його температура падає нижче 35 С. При тривалій дії низьких температур функції організму пригнічуються, аж до їх повного згасання. При цьому відбувається пригнічення серцебиття і дихання,порушення обміну речовин. Людина спочатку стає збудженою, неадекватно веселою. Потім настає стан сонливості,загальмованість і втрата свідомості. Продовження загального охолодження призводить до зупинки дихання і кровообігу При температурі тіла 17 – 25 С людина гине. Найчастіше наражаються на небезпеку діти, літні люди та безхатченки.

Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження при сильному холоді: не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає іллюзію тепла; не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду; носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Верхній одяг бажано носити непромокаючий. Тісне взуття, відсутність устілки, брудні шкарпетки можуть створювати передумови обмороження. Особливу увагу до взуття необхідно приділяти особам, в яких сильно пітніють ноги. У взуття необхідно вкладати теплі устілки, а замість бавовняних шкарпеток одягати вовняні – вони поглинають вологу та залишають ноги сухими. Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Перша допомога і дії до прибуття лікаря:

Постраждалого переносять у тепле приміщення і приступають до зігрівання. Зігрівання потрібно проводити поступово, краще у ванні з водою кімнатної температури. Здійснюючи масаж тіла, температуру води доводять до 36 градусів цельсія. Після того, як шкіра стане рожевою, проводять штучне дихання і масаж серця. Після появи самостійного дихання, постраждалого тепло закутують, дають гарячий чай, молоко. При відмороженні кінцівок, надають відповідну допомогу і доставляють до найближчого лікувального закладу, не допускаючи повторного переохолодження.

Шановні мешканці міста, не проходьте мимо людини, яка лежить не землі. Можливо (і скоріш за все) вона потребує допомоги. Памятайте, своєчасно надана допомога вряує людське життя. А це найголовніше.

Світловодські курси НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Поширити
"Вісті Світловодщини"