П’ятий обласний журналістський фестиваль «Осінні зерна» пройшов на Кіровоградщині

360

Журналістів області гостинно приймала Олександ­рійщина. У ювілейному фестивалі взяли участь майже сорок журналістів, керівників та працівників засобів масової інформації із Кропивницького, Олександрії і Олександрівки, Вільшанки і Знам’янки, Бобринця і Онуфріївки, Світловодщини і Новгородки, а також секретар НСЖУ, заслужений журналіст України Олександр Бриж.

Форум тривав з 27 по 28 жовтня. За цей час журналісти побували на провідних підприємствах району, в сільських та селищних радах, у закладах соціальної сфери, ознайомилися з історичними пам’ятками та культурним надбанням, зустрілися з видатними особистостями краю.

Зокрема, в гвардійській військовій авіаційній частині 2269 учасників фестивалю ознайомили зі зразками сучасної зброї та військової техніки, що стоїть нині на озброєнні Національного гвардії України. Журналістська спільнота поклала квіти до меморіалу «Захисникам України», який розташований на території військової частини.

На території Олександрійської ЦРЛ (головний лікар Валентина Гарагуля), за ініціативи Олександрійської територіальної організації КОО НСЖУ, яку очолює член правління обласної організації СНЖУ Ірина Балашова, минулого року було встановлено меморіальну дошку відомому в області краєзнавцю і лікарю Анатолію Кохану. Тож журналісти вшанували пам’ять свого колеги, поклавши квіти до меморіальної дошки. До речі, нещодавно Олександрійська територіальна організація НСЖУ заснувала журналістську Премію його імені.

Гостинно приймали працівників ЗМІ на відомому далеко за межами України заводі ТОВ «Віра-Сервіс Інтермаш». Тут розповіли про особливості виробництва сучасних багатотоннажних підйомних кранів та іншого устаткування.

Любителі футболу добре знають футбольну команду «Олександрія», слідкують за її іграми, відвідують матчі за її участі. Як і в яких умовах проходять тренування та ігри команди, журналістам розповіли на стадіоні «Ніка» (база ФК «Олександрія»).

Сільський голова с. Головківки Тетяна Кузьменко та директор Головківського НВК Анатолій Куруп провели для гостей екскурсію місцевою школою та унікальним в області спортивним комплексом. А Приютівська селищна рада (селищний голова –Вікторія Лисенко) похвалилася сучасним станом самого населеного пункту, добре оснащеною медамбулаторією, прекрасно облаштованим дитячим садком та високим рівнем шкільного навчання і виховування. Слід відзначити, що соціальна сфера цих двох сіл розвивається досить високими темпами, а сільські голови прагнуть до створення об’єднаної територіальної громади. Як повідомила Вікторія Лисенко, таким чином можна повернути в бюджет громади ПДФО, а це близько 6 млн.грн. лише по Приютівській селищній раді.

– Чому б не скористатися такою можливістю і не використати ці кошти на розвиток нашого населеного пункту. Майже такі ж кошти надійдуть в бюджет і по Головківській сільській раді. І це, наголошую, додаткові кошти, яких ми наразі не маємо, бо ПДФО до місцевого бюджету не надходить, – сказала селищний голова Приютівки.

У храмі св. Іллі гостей з усієї Кіровоградщини зустрічав настоятель архімандрит Христофор Лисенко, а у Свято-Георгіївському храмі – настоятель протоієрей Євген Камінський. І це був лише перший день фестивалю.

Суботній ранок розпочався з відвідувань надсучасного тваринницького комплексу МТК «Петриківське молоко», який справив на журналістів величезне враження. Незвично було спостерігати за роботою працівників, які доїли корів на комплексі під назвою «Карусель». А ще вразили умови, в яких утримують худобу.

У перервах між відвідинами різних виробничих та соціально-культурних об’єктів учасники фесту обговорили нагальні журналістські проблеми, зокрема – процес роздержавлення комунальних ЗМІ та проблеми співпраці з ПАТ «Укрпошта».

Завершився фестиваль щирим спілкуванням з активом Шарівської сільської ради, обговоренням проблем та досягнень території з директором ПАТ «Шарівське», депутатом обласної ради Віктором Кузьменком, сільським головою Людмилою Банул, директором Шарівського НВК Оленою Малихіною і, звичайно ж, традиційним хлібом-сіллю від юних чарівних шарівчанок – на добру пам’ять про гостинну Олександрійську землю.

Фестиваль, організований Кіровоградською обласною (голова – Петро Мельник) та Олександрійською територіальною організаціями НСЖУ (секретар – Ірина Балашова), що проходив під егідою голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка за сприяння Олександрійської районної державної адміністрації (голова Богдан Куруп) та за фінансової підтримки ТОВ «Укр­АгроКом».

Щиро дякуємо організаторам та спонсорам фестивалю за змістовну, насичену програму та за незабутні враження від поїздки.

Фото Віталія Москалика.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.