«ПАКУНОК МАЛЮКА»ТА «МУНІЦИПАЛЬНА НЯНЯ»

30 травня 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив Державну соціальну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2021 року. Про це інформує Мінсоцполітики.

Ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини 27 вересня 1991 року, Україна взяла на себе відповідні зобов’язання, на виконання яких було прийнято Закон України „Про Загальнодержавну програму „Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”.

У зв’язку зі закінченням терміну дії програми виникла логічна потреба в розробленні нової програми, яка дасть змогу удосконалити систему міжвідомчої співпраці та взаємодії у сфері дитинства, а також створити сучасний механізм моніторингу прав дітей у державі.

«У минулі роки також діяла відповідна програма, але вона була реалізована у вигляді Закону України, що вимагало щорічного затвердження плану заходів до його виконання. Проаналізувавши питання формування щорічних планів ми вийшли з ініціативою створити один багаторічний план, який буде визначати трендові зміни у питаннях захисту прав дітей та забезпечення реалізації Конвенції ООН», – заявила заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна, представляючи Національний план дій на засіданні Уряду.

Програму розроблено з метою удосконалення державної політики забезпечення та захисту прав дітей, оновлення моделі роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування на всіх рівнях у напрямі дотримання найкращих інтересів дітей відповідно до міжнародних стандартів та пріоритетів Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016–2021).

Починаючи з вересня породіллі отримуватимуть приємний бонус від держави – “пакет малюка”. А з 1 січня наступного року зможуть скористатися послугами муніципальної няні.

Український бебі-бокс: що у ньому буде та як його отримати

Як розповіла заступниця міністра соціальної політики Олександра Чуркіна, у “пакунку” лежатимуть найнеобхідніші речі для немовляти. Зокрема, пелюшки, сорочечки, шапочки, пінетки, підгузки, ковдра, матрац, термометр, соска, пляшечка, олійка та присипка. Також там міститимуться друковані матеріали для мами з інформацією про догляд за немовлям.

Коробку з-під речей можна буде використовувати як люльку для малюка. Соромитися цього не треба. Така практика поширена в європейських країнах.

Орієнтовна вартість одного бебі-боксу – 5 тисяч гривень. Але породіллям його видаватимуть безкоштовно в пологовому будинку. Бокс буде додатком до виплат при народженні дитини. Щоб отримати “пакунок малюка”, майбутня мама має стати на облік до лікаря та регулярно проходити медогляди.

Бебі-бокси видаватимуть у пологових будинка. Інфографіка: Мінсоцполітики

Якщо врахувати, що щороку в Україні народжується 400 тисяч малят, то держава витратить на “пакунки” до двох мільярдів гривень. Як пообіцяли посадовці, ці кошти виділять із державного та місцевих бюджетів.

Вартість “пакунку” – 5 000 гривень. Інфографіка: Мінсоцполітики

“Муніципальна няня” в українських реаліях

Ще один сюрприз – держава відшкодовуватиме частину коштів за оплату праці няні. На такий крок наважилися, щоб батьки могли одночасно працювати та виховувати дитину. Скористатися послугами зможуть мами й тати дітей віком до шести років.

Схема діятиме так: батьки підписують із нянею офіційний договір (буквально наймають її на роботу) й виплачують доглядальниці зарплату. Зі свого боку держава повертає 1 500 гривень, що дорівнює прожитковому мінімуму на дитину до шести років, за кожен місяці роботи няні. “Кешбек” батьки отримуватимуть наприкінці року.

Держава відшкодовуватиме 1 500 гривень. Інфографіка: Мінсоцполітики

 

“У такий спосіб ми прагнемо підтримати багатодітні родини та сім’ї, члени яких хочуть скоріш вийти на роботу. Водночас ми легалізуємо працю персональних нянь та створюємо додаткові робочі місця”, – пояснила Олександра Чуркіна.