Пам’яті затопленого міста

  5 липня у культурно-просвітницькому цент­рі «Дніпро Світ» відбулася зустріч із місцевим істориком та краєзнавцем Олександром Зленком.

  581
  Олександр Зленко
  Олександр Зленко

  Олександр Зленко
  Олександр Зленко
  Микола Середенко
  Микола Середенко

  Цього дня у «Дніпро Світі» було надзвичайно людно. Автор презентував свої роботи, ділився спогадами про хід дослід­жень, розповідав про однодумців.

  На захід завітали керівники району – заступник голови районної ради Олексій Шаповал та заступник голови районної державної адміністрації Сергій Орленко, які подякували краєзнавцю за небайдужість до історії рідного краю, наполегливість у її вивченні та бажанні поділитися здобутими знаннями із оточуючими, бо хто не знає своєї історії, той не має майбутнього. Крім того, Олексій Шаповал звернувся до Олександра Зленка з пропозицією взяти участь у підготовці презентаційної книги, присвяченої історії Світловодщини.

  На заході були представлені дві виставки. Одна присвячена краєзнавчій та поетичній творчості автор, інша – фотомандрівка затопленим Новогеоргіївськом, дослідженню історії якого Олександр Зленко присвятив свої роботи.

  Начальник відділу культури і туризму РДА Микола Середенко привітав автора та подякував за ентузіазм у вивченні історії, яку ми забуваємо.

  Пам’ять втраченої рідної землі не повинна бути забута. Нащадкам важливо знати про свою батьківщину, стежками якої ходили наші предки; пам’ятати про красу природи, яка надихала і яку ми втратили у товщі вод Кременчуцького водосховища.

  Особливо Олександр Зленко дякував своїм однодумцям, таким же ентузіастам, які, не шкодуючи ні часу, ні коштів, збирали матеріали. Завдяки цій, без перебільшення, великій роботі в одній із кімнат Захарівського музею історії з’явилася експозиція, присвячена затопленому місту – Новогеоргіївську. На жаль, у самому Світловодську, якого вважають нащадком Новогеоргіївська, ні тих, кого б зацікавило створення такої кімнати, ні самої кімнати знайти не вдалося.

  У жвавій бесіді промайнув час зустрічі. По завершенню гості заходу мали нагоду оглянути виставки та особисто задати питання Олександру Зленку.

  Ніна Сокуренко.

  Поширити
  Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.