Перед початком навчального року

Напередодні Дня знань на базі Григорівського Будинку культури відбулася конференція вчителів. Відкрив її начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич.

449

Він привітав своїх колег із початком нового навчального року, а також представив гостей, які прибули на вчительське свято.

Григорівка

Сергій Скопич вручає трудові книжки Марині Пономаренко та Богдану Базику.
Сергій Скопич вручає трудові книжки Марині Пономаренко та Богдану Базику.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич і голова профспілки Ніна Рябчун вручають нагороду Наталії Пеліховій.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич і голова профспілки Ніна Рябчун вручають нагороду Наталії Пеліховій.

До слова пан Сергій запросив Григорівського сільського голову Надію Невкриту, яка висловила велике задоволення від того, що саме Григорівка приймає представників однієї із найважливіших професій – вчителів. Вона висловила всім педагогам вдячність за їхній труд та побажала натхненної праці впродовж навчального року.

Зі словами привітань та вдячності за невтомну роботу до вчителів звернулися перший заступник голови РДА Сергій Орленко та голова районної ради Роман Домбровський. Вони, зокрема коротко проаналізували стан освітньої галузі в районі, наголосили на тому, що влада прикладає максимум зусиль, аби і вчителі, і учні почувалися в освітніх закладах комфортно. Зокрема, Роман Домбровський наголосив, що нинішнього року свою роботу розпочнуть два дошкільні заклади – Захарівський та Великоскельовський. Він також зупинився і на інших заходах, які вживає районна державна адміністрація та районна рада щодо підвищення якості освітніх послуг в районі.

Виступаючи з доповіддю, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Сергій Скопич зупинився на основних показниках освітньої галузі за попередній навчальний рік.

Так, за йог словами, протягом минулого навального року у школах району навчалося 1095 учнів, з них 118 першокласників. Окрім навчання, учні мали змогу у післяурочний час перебувати у групах продовженого дня, які працювали у Григорівській, Павлівській та Микільській школах. Також у Вільнянській, Великоскельовській, Іванівській, Микільській та Павлівській школах були організовані групи для дітей дошкільного віку з метою підготовки їх до школи. Протягом року відбулися і структурні зміни у системі освіти району: 28 грудня 2016 року Павлівська ЗШ І-ІІІ ступенів та Вільнянська ЗШ І ступеню об’єдналися у Павлівське навчально-виховне об’єднання, а у червні до Павлівського НВО приєдналася на правах філії Великоскельовська ЗШ І-ІІ ступенів. Великоандрусівська ЗШ І-ІІІ ступенів та Подорожненський НВК увійшли до складу Великоандрусівської ОТГ.

У 2016/2017 навчальному році працювало 20 районних методичних об’єднань учителів-предметників. У березні 2017 року на базі Павлівського НВО був проведений педагогічний міст вчителів інформатики Онуфріївського та Світловодського району, у якому взяли участь 30 педагогічних працівників. У минулому навчальному році курси підвищення кваліфікації пройшли 46 педагогічних працівників, 35 взяли участь у Всеукраїнських та обласних методичних заходах.

Змагалися вчителі і в конкурсі «Учитель року». Володимир Гарасько, вчитель інформатики Миронівської ЗШ І-ІІ ст., Марина Дементій, вчитель початкових класів Глинської ЗШ І-ІІІ ст., та Альона Палярус, вчитель біології Озерського НВК, достойно представили район в обласному етапі цього конкурсу.

Навчально-виховний процес у загальноосвітніх закладах району здійснювали 177 вчителів та 5 вчителів-сумісників, 2 педагога-організатора, 2 практичних психологи і 5 бібліотекарів. Із них 20 молодих спеціалістів (стаж роботи до 3-х років) і 29 пенсіонерів. Середній вік сільських учителів становить 41-50 років. Із загальної чисельності педагогічних працівників освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста мають 159 осіб, бакалавра – 3, молодшого спеціаліста – 21, із них кваліфікаційну категорію спеціаліст вищої категорії мають 83 педагоги, спеціаліст І категорії – 37, спеціаліст ІІ категорії – 18, спеціаліст – 45. Педагогічне звання «Старший учитель» мають 51 особа та 4 – «учитель-методист». Існує проблема по забезпеченню закладів освіти вчителями хімії, математики, англійської мови та практичними психологами. Сьогодні по школах району існує ряд кадрових проблем. У закладах освіти працює 21 особа з освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. В більшості це вчителі початкових класів, музики, англійської мови. Проте навчається заочно лише 10 вчителів.

Як зазначив доповідач, незважаючи на непросту ситуацію в країні, у районі системно здійснюються заходи щодо захисту та фінансування освітньої галузі, зокрема в частині виплат педагогічним працівникам. Окрім заробітної плати працівники шкіл району стовідсотково отримують виплати на оздоровлення, надбавку за престижність професії педагогічним працівникам навчальних закладів у граничному розмірі 20% та працівникам бібліотек – 50%. З січня 2017 року здійснено підвищення заробітної плати всім педагогічним працівникам, у тому числі і тим, які фінансуються із місцевого бюджету. Молоді фахівці, які мають стаж роботи до 3-х років (всього 20 осіб), отримують щомісячну премію в розмірі 50% посадового окладу.

На 1 серпня 2017 року у районі проживає 807 дітей віком до 6 років. Послуги з дошкільної освіти надають 9 дитячих дошкільних закладів, у тому числі 3 – у складі НВО. Їх відвідує 191 дитина від 3 до 6 років. А ось діти п’ятирічного віку стовідсотково охоплені всіма формами дошкільної освіти.

З 5 листопада по 25 грудня 2016 року проводився ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад, в яких взяли участь представники всіх шкіл району. Серед призерів слід відзначити таких учасників, які здобули призові місця з кількох предметних дисциплін. Так, Дар’я Москальова, учениця 8 класу Павлівської ЗШ І-ІІІ ступенів, отримала І місця у олімпіадах з географії, історії, біології, української мови і літератури, ІІІ місця – з англійської мови, хімії, математики, фізики. Тетяна Баняс, учениця 9 класу Подорожненського НВК, здобула І місця на олімпіаді з хімії, географії, англійської мови, історії, ІІ – з української мови та літератури, ІІІ – з фізики. Єгор Юрін, учень 9 класу Великоскельовської ЗШ І-ІІ ступенів, став призером олімпіад з німецької мови та фізики (І місця), математики та біології (ІІ місця), української мови та літератури, хімії, правознавства (ІІІ місця). Серед неодноразових призерів районного етапу олімпіад Сергій Анатолійович відзначив також і Юлію Зубенко та Анастасію Сергієнко (Великоандрусівська ЗШ І-ІІІ ст.), Едуарда Лагна та Анну Ігнатову (Подорожненський НВК), Анастасію Лесько (Павлівська ЗШ І-ІІІ ст.), Дар’ю Мавриць (Великоскельовська ЗШ І-ІІ ст.), Дарину Новікову та Ксенію Адактуєву (Миронівська ЗШ І-ІІ ст.), Сергія Федоруса (Озерський НВК), Олену Лисенко (Микільська ЗШ І-ІІІ ст.), Михайла Невкритого, Максима Клименка, Лізу Білко (Григорівська ЗШ І-ІІІ ст.), Артема Водяного, Віку Цурупу, Дарину Білошапку, Євгена Кулакова (Глинська ЗШ І-ІІІ ст.), Аліну Полежай (Захарівський НВК), Валентину Сіду (Федірківський НВК).

Призерами обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали: ІІІ місце з правознавства – Андрій Щербатко, Великоандрусівська ЗШ І-ІІІ ст., вчитель І. Дикий; ІІ місце з математики – Олексій Єршов, Микільська ЗШ І-ІІІ ст., вчитель В. Томєва; ІІІ місце з екології – Сергій Федорус, Озерський НВК, вчитель О. Федорус; ІІІ місця з біології та української мови і літератури – Дар’я Москальова, Павлівське НВО, вчителі С. Денисенко і Л. Калініченко; ІІІ місце з трудового навчання – Віталій Боровський, Павлівське НВО, вчитель Р. Даценко; ІІ місце з біології – Валентина Сіда, Федірківський НВК, вчитель Н. Хоменко.

На базі Микільської школи відбувся захист науково-дослідницьких робіт учнів-учасників Світловодського районного наукового товариства учнів «Ерудит» Олександрійської філії Кіровоградської обласної Малої академії наук учнівської молоді. У заході взяли участь 9 учасників із шести шкіл району. За рішенням журі кращими було визнано дослідницькі роботи учнів Дарини Новікової (керівник Н. Гарасько), Аліси Шевченко (керівник Н. Хоменко), Валентини Сідої (керівник Н. Хоменко), Єгора Юріна (керівник І. Ломонос) та Ганни Тороп (керівник В. Томєв). Валентина Сіда здобула ІІІ місце в обласному конкурсі-захисті учнівських дослідницьких робіт; тези її роботи опубліковано у спеціальному виданні Кіровоградської МАН за 2017 рік.

Після уроків школярі мали змогу розвивати свої фізичні та творчі здібності, відвідуючи гуртки, які діяли при Центрі дитячої та юнацької творчості, а в літній період – відпочити у пришкільних таборах.

Так, за оздоровчий період відпочило 715 учнів, у тому числі 452 дитини пільгових категорій: 242 учні – багатодітні та малозабезпечені родини; 9 учнів – з родин постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС; 123 учні, які перебувають на диспансерному обліку; 19 учнів, батьки яких загинули, перебувають або перебували в районах проведення антитерористичної операції (АТО); 81 талановита та обдарована дитина; 7 учнів, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, у тому числі діти громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

У 2017 році на організацію відпочинкової кампанії виділено коштів у розмірі 329,4 тисяч гривень.
Організація харчування у загальноосвітніх закладах району здійснюється відповідно до норм. Стовідсотково забезпечено одноразовим безкоштовним харчуванням учнів 1-4-х класів та учнів пільгових категорій. Стовідсотково були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням всі учні у Глинській, Григорівській, Іванівській, Микільській, Миронівській школах та у Федірківському НВК.

У цьому році керівництво району та безпосередньо відділ освіти, молоді та спорту РДА прикладатимуть усіх зусиль, аби покращити рівень освітніх послуг.

В обговоренні доповіді взяли участь директор Федірківського НВК Микола Хоменко, завідуюча Глинським ДНЗ Наталія Григулич, директор Озерського НВК Альона Палярус та інші.

Після офіційної частини начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА вручив трудові книжки молодим спеціалістам – Марині Пономаренко та Богдану Базику, а Ніна Рябчун – фінансову допомогу від профспілкової організації працівників освіти.

Завершальною частиною конференції стало нагородження грамотами та подяки за високі показники в роботі кращих вчителів району. Нагороди отримали Лілія Амбросова, вчитель української мови та літератури Григорівської школи, Раїса Вельгун та Світлана Довгань, вчителі початкових класів Глинської школи, Світлана Джулай, вихователь Федірківського НВК, Іван Кублій, учитель музики Глинської школи, Тетяна Кузьменко, учитель англійської мови Микільської школи, Наталія Пеліхова, учитель початкових класів Григорівської школи, та інші.

Після завершення свята аматори сцени Григорівського Будинку культури подарували вчителям району невеличкий концерт.

Поширити
Редактор газети «Вісті Світловодщини», журналіст.