Перші подорожі школярів-журналістів

12 січня завершилася п’ятиденна подорож до Львову, Червонограду та Соснівки учасників проекту «Культурні подорожі заради майбутнього», який організувала ГО «Інформаційно-ресурсний центр «Крок вперед».

232

У рамках проекту діти мали змогу на практиці спробувати свої сили у журналістиці – писали сценарії зустрічей та інтерв’ю, познайомилися зі своїми однолітками, які проживають та навчаються на Львівщині, відвідали пам’ятки історії та архітектури.

– У Червонограді ми відвідали палац Потоцьких, а учні школи №9 заспівали нам колядки, коли ми працювали у місцевій біб­ліотеці, – говорить керівник проекту та ГО «Крок вперед» Євгенія Аболмасова.
– Особисто я провела тренінг, присвячений основам журналістики для місцевої молоді.

Зі свого боку учасники проекту задали багато запитань заступнику Львівського міського голови Андрію Москаленку, зустрілися з керівником Червоноградської Громадської Організації Неповносправної Молоді «Ніка» Наталією Хайсановою, координатором Програми національних обмінів, яка реалізується в рамках проекту «Містки громадської активності» Іриною Видрою, поспілкувалися з міським головою Соснівки Іриною Харчук, президентом Благодійного Фонду «Еко-милосердя» Павлом Савчуком, поетесою Вірою Олеш, взяли інтерв’ю у дівчинки, володарки премії Петра Порошенка Ольги Бучек.

Діти, у свою чергу, давали інтерв’ю виданню «Ехо-Червоноград», відвідали музей-аптеку, Личаківський цвинтар, Площу Ринок, піднялися на Ратушу. Сказати, що емоції переповнюють – не сказати нічого!

– Переконана, діти повинні подорожувати з користю, зустрічатися з активною молоддю, аби мати необхідний досвід для саморозвитку і розвитку нашої держави. Сьогодні вони діти, а завтра – молодь, якій треба будувати сильну, розвинену країну з мудрим керівництвом. Про це варто пам’ятати дорослим, коли стоїть вибір – посидить Ваша дитина дома (так і Вам буде спокійніше, і гроші будуть зекономлені), чи відкриє для себе світ, повний можливостей, цікавих та корисних зустрічей, – зазначила Євгенія Аболмасова.

 

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.