Petya розширив можливості телефонних шахраїв

Минулого тижня Україна пережила чи не найбільшу кібератаку за всю історію існування незалежної держави. Вірус Petya.А буквально «поклав» комп’ютерні системи банків та держустанов, а наслідки ще й сьогодні не усюди лишаються подоланими. «Телефонні» шахраї і тут знайшли чим би собі поживитися, і, судячи з усього, чергова схема теж виявилася дієвою.

395
хакер

хакер

Як говорить начальник Світловодського відділу поліції Андрій Гулий, на сьогодні ми маємо багато звернень жертв телефонних шахраїв. Багатьом відомо, що після атаки вірусу Petya.А багато підприємств ще не повністю відновили свою роботу. Цим користуються шахраї, які телефонують потенційним жертвам, представляються працівниками банку, та вивідують необхідну для крадіжки грошей з рахунку інформацію. Чи то після вірусу так званим працівникам банку необхідно оновити дані, чи то картка заблокована через той же самий вірус, і щоб розблокувати треба назвати номер картки, код безпеки, скільки коштів на рахунку тощо. Звичайно, люди не завжди задумуються над тим, чому ці псевдо-працівники банків спочатку говорять, що картка заблокована, а вже потім питають, якого саме банку картка, цікавляться станом рахунку, номером картки, секретний код – все те, що необхідно знати шахраєві, аби зняти гроші з картки потенційної жертви.

Андрій Гулий: «Якщо до Вас зателефонували працівники банку, як правило Ощадбанку, не поспішайте надавати усю інформацію про стан свого рахунку. Краще самі перетелефонуйте до свого відділення, є змога – сходіть і уточніть, чи саме вони телефонували. На це у Вас піде менше часу, нервів, і, певно, коштів, ніж у випадку, якщо через легковірність Ви втрапите на гачок шахраїв».

Ніна Сокуренко.

Поширити
Відповідальний секретар редакції газети «Вісті Світловодщини», журналіст.