Під загрозою виплата вчителям за престижність професії

28 серпня у Микільському відбувся учительський форум. З усіх навчальних закладів району з’їхалися вчителі, аби почути слова привітання з початком нового навчального року, поспілкуватися, зарядитися енергією, поділитися планами та можливими проблемами.
Та для педагогічних працівників нашого району є спільна проблема – з’ясувалося, що сьогодні під загрозою виплата вчителям надбавки за престижність, а це 20% окладу. Болюче для всіх питання підняла учитель хімії та біології Павлівського НВК Світлана Денисенко. У ході роботи форуму вона про це запитала у голови районної ради Романа Домбровського, на що він відповів:
«Шановні колеги, ви підіймаєте ті питання, якими опікуються профспілка, директори НВО, ну і, зрозуміло, кожен педагогічний працівник. Ну от після цього відбудеться засідання депутатської комісії, на якому, в тому числі, буде розглядатися питання престижності педагогічної праці. Престижність – вона виплачується в межах фонду заробітної плати. Якщо фонду вистачає, то є і престижність, якщо не вистачає – вона може бути зменшена. Ми це опрацювали з депутатським корпусом. Об’єктивно, постанова говорить про наступне: престижність вимірюється у відсотках. Хто має право на престижність у повному обсязі? Мають право на престижність у повному обсязі вчителі початкових класів, які працюють в рамках Концепції про Нову українську школу, керівники навчальних закладів, в яких є такі класи, учителі, які викладають українську мову і літературу в школах національних меншин. Це ті, хто безапеляційно повинні отримувати цю надбавку. Всі інші – в межах фонду заробітної плати отримують від 5 до 20%… Економія фонду заробітної плати – ось в чому річ. Якщо вона буде – будуть 20%».
Заступник голови райдержадміністрації Володимир Похілов, виступаючи перед педагогічною спільнотою, серед іншого, по цьому питанню сказав: «Хочу доповнити слова Романа Васильовича про виплату надбавки за престижність. Коли буде співпраця між районною владою і сільськими головами, то буде виплачуватися і надбавка за престижність».
Не переконавшись, що така відповідь керівників району задовольнила цікавість вчителів, я залишилася на засідання депутатської робочої групи, де розглядали стан організації роботи в освітній галузі. Серед інших питань обговорили і ризики, які сьогодні є по виплаті нашим вчителям 20% надбавки за престижність професії.
Голова комісії, депутат Анатолій Мірошник запропонував здійснити ряд кроків, які б могли вивільнити кошти фонду заробітної плати, але я розумію, що навіть провівши незначні скорочення по школах коштів буде замало, аби забезпечити виплату престижності в повному обсязі протягом навчального року.
Що відбулося такого, що в районі завжди вистачало коштів на вказані виплати, а цього року їх не вистачає?
Цією статтею я звертаюся до голови районної ради Романа Домбровського та виконуючої обов’язки голови Світловодської районної державної адміністрації Наталії Гаврилюк, профільного заступника голови РДА з гуманітарних питань Володимира Похілова та до виконуючої обов’язки начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА Лариси Сачевської дати відповідь на кілька питань: коли була створена депутатська комісія з вивчення питань роботи освітньої галузі Світловодського району і які результати її діяльності; яка сума загалом необхідна для того, аби вчителі району отримували 20-відсоткову надбавку за престижність професії протягом 2019-2020 навчального року; які зміни відбулися у фінансово-господарському секторі нашої територіальної громади, що у нас з’явилася реверсна дотація, а на виплату престижності нашим вчителям ми не можемо заробити?
Своє звернення я підтверджую відповідним офіційним листом, і сподіваюся, що найближчим часом знайдуться відповіді на питання, які хвилюють наших педагогів.
Світлана Калугіна.