“Підкилимні” ігри у Світловодській районній раді (Аперитив)

3 січня голова районної ради Роман Домбровський проявив ініціативу і скликав сільських голів для того, аби вкотре обговорити питання адміністративної реформи, в рамках якої уся територія України буде поділена на об’єднані територіальні громади. Крапку в цьому процесі поставлять вибори голів та депутатів створених (добровільно чи недобровільно) об’єднаних територіальних громад, які, згідно з нинішнім законодавством, мають пройти восени 2020 року.

Ця тема для нас не нова, бо ж обговорення різних варіантів поділу нашого регіону на об’єднані громади триває вже три роки. Та нарада, яка відбулася 3 січня, мала, дійсно, визначальне значення. І йдеться не про те, скільки на території Світловодщини з’явиться об’єднаних громад, а про те, ЯК приймаються доленосні для нашого регіону, для його жителів, рішення.
Згадаємо історію. Відлік реформи децентралізації розпочався 5 лютого 2015 року, коли були прийняті два базові для цієї реформи закони, – Закон України «Про засади державної регіональної політики» та Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Цим самим держава на законодавчому рівні закріпила свої наміри укрупнити території – створити об’єднані територіальні громади, а разом з тим і передати на місця низку своїх повноважень. Основна ідея цієї реформи – створити самодостатні громади, які здатні забезпечити гідні умови проживання для своїх жителів, які дбатимуть про економічний та соціальний розвиток території.
Аби процеси децентралізації у Світловодському районі відбувалися у демократичний спосіб на добровільних засадах, як це передбачено у відповідному законі, аби в цьому процесі були враховані інтереси кожної сільської громади, в районі створили відповідну комісію, на яку покладалося відповідальне завдання – узагальнити результати громадських слухань, обговорень щодо варіантів об’єднання і направити свої рекомендації до обласної державної адміністрація з тим, аби внести їх до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградської області. До складу цієї комісії ввійшли усі сільські голови району, представники від районної державної адміністрації та депутатського корпусу районної ради.
Протягом трьох років комісія кілька разів проводила засідання, щоб прийняти спільне рішення щодо об’єднання територій нашого району, але жодного разу єдиної думки з цього питання не було – за три роки ми так і не змогли визначитися, хто з ким хоче об’єднатися. Тому за нас рішення прийняли в області – поділили нашу територію, можна сказати, на власний розсуд. Так, за останнім варіантом Перспективного пану (зі змінами), який був затверджений 25 вересня 2019 року, на території Світловодщини передбачалося утворити три територіальні громади: Великоандрусівську (яка на той час уже існувала), Глинську (села Іванівка, Захарівка, Федірки, Глинськ і Григорівка) та Світловодську, куди мали б увійти всі інші села району, а також м. Світловодськ та селище Власівка.
І ось, 3 січня, голова районної ради Роман Домбровський вирішує провести нараду, приурочену темі територіального об’єднання, з метою внесення остаточних змін до існуючого Перспективного плану, але запрошує на нараду …

Повний варіант статті читайте в газеті або на сайті, після публікації в друкованому варіанті видання.

Світлана Калугіна.

 

Поширити
"Вісті Світловодщини"