Підсумовуючи зустрічі Олеся Довгого з громадами

Минулого тижня Світловодський район з робочим візитом відвідав депутат Верховної Ради України Олесь Довгий. Він побував у 14-ти населених пунктах, де звітував про роботу за період своєї депутатської діяльності. В той же час жителі сіл району зверталися до Олеся Довгого з різними проблемами, у тому числі і з тими, які можна вирішити на місцевому рівні. З приводу цього голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський провів нараду з усіма керівниками структурних підрозділів РДА, з керівниками підприємств, установ та організацій різних форм власності, діяльність яких впливає на рівень життя громадян нашого регіону.
Перше на чому наголосив Сергій Твердовський під час наради – усі керівники мають проводити виїзні прийоми громадян безпосередньо на територіях сільських рад незалежно від того, чи записані люди на прийом, чи ні.
– Записалися до вас люди на прийом, чи ні – не важливо. На території сільської ради є ФПи, школи, сільські клуби, медичні заклади тощо. Немає людей на прийомі – ідіть туди, там завжди буде про що поговорити з трудовими колективами. Про результати вашого спілкування, про проблеми, які будуть виявлені, ви маєте доповідати на оперативних нарадах, які ми проводимо щопонеділка, – сказав керівник району.
Багато питань у сільських жителів виникає щодо нових правил нарахування субсидій. Тому начальнику управління соціального захисту населення РДА Андрію Поварчуку доручено ще раз організувати та провести консультації для працівників сільських рад, які займаються збором документів у населення щодо нарахування субсидій.
– Зі зверненнями людей треба працювати разом: і районній владі, і спеціалістам на місцях. Більше того, у нас не має бути випадків, коли людина зателефонувала до управління соціального захисту населення РДА, аби їй надали консультацію, а у відповідь почула: «Ми цим питанням не займаємося». Для того ми і працюємо, щоб людям було куди звернутися і було від кого отримати допомогу. Якщо працівники управління не можуть надати потрібну інформацію, вони повинні з’ясувати, хто цю інформацію може надати і порадити людині, до кого їй звернутися, надати потрібні номери телефонів. І це стосується усіх працівників структурних підрозділів РДА, – наголосив Сергій Твердовський.
На нараді обговорили проблеми кожного села окремо. Так, за словами начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА, у Федірківському НВК до 20 серпня з’являться нові комп’ютери, тож до 1 вересня їх мають встановити і підготувати до використання.
Першому заступнику голови РДА Наталії Гаврилюк доручено з’ясувати усі питання щодо проведення ремонту дороги з Глинська до Іванківців через Федірки; переглянути проектно-кошторисну документацію на ремонти усіх доріг, які заплановані на території нашого району у цьому році, ретельно їх проаналізувати і надати свої пропозиції. Особливо це стосується коштів, які планується витратити на ремонт тієї чи іншої ділянки дороги.
Якщо загалом говорити про проекти, то голова районної державної адміністрації переконаний, що над їх виготовленням слід наполегливо працювати.
– Чим більше проектів у нас буде виготовлено, тим більше з’являється можливостей їх реалізувати, – зазначив Сергій Твердовський.
І це дійсно так. Ми живемо в час реформ, і те, що рано чи пізно будуть створені об’єднані громади, напевно, ні у кого не викликає сумнівів. При створенні ОТГ з державного бюджету виділяються кошти на розвиток інфраструктури, і добре, коли у громади буде готова проектно-кошторисна документація на той чи інший соціально значущий об’єкт. Буде гірше, коли проектів не буде і громада не зможе використати надані державою кошти. А такі приклади в нашій області є.
Жителі Федірок зверталися до Олеся Довгого з проханням допомогти їм відремонтувати місцевий ФП, тож голова РДА доручив профільному заступнику голови РДА Володимиру Похілову спільно з керівником КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Світланою Березюк проаналізувати стан будівлі цього медичного закладу для того, аби зрозуміти, якого ремонту вона потребує.
Жорстка позиція очільника району була і щодо того, що сільські мешканці платять кошти за виклик швидкої допомоги. Він ініціював проведення службового розслідування: хто, де, коли і на яких підставах брав кошти на пальне. Світлані Березюк доручено вивчити це питання і подати розрахунки, скільки коштів потрібно виділити, щоб швидка допомога могла якісно і безкоштовно надавати свої послуги населенню. Шановні жителі сіл Світловодщини, ви не маєте платити кошти за виклик швидкої допомоги. Якщо ж випадки вимагання оплати траплятимуться і надалі, повідомляйте про це районну державну адміністрацію чи телефонуйте до редакції газети «Вісті Світловодщини».
Далі мова йшла про встановлення дорожніх знаків «Увага! Діти!» на тих дорогах, які пролягають повз освітні та дошкільні заклади. Дійсно, такого знаку на території Світловодського району немає жодного. Тож на нараді голова райдержадміністрації надав відповідні доручення посадовим особам, які мають цим займатися. Будемо сподіватися, що такі знаки з’являться у всіх населених пунктах району, а діти будуть почуватися безпечніше, йдучи до школи.
Щодо проблем жителів Глинська, про які вони говорили на зустрічі з Олесем Довгим, то одне із основних було ремонт сільського Будинку культури. Сергій Твердовський доручив першому заступнику голови РДА зробити все можливе, щоб вказаний проект було включено до Фонду регіонального розвитку для того, аби на ці цілі хоча б частково були виділені кошти із державного бюджету, адже вартість його доволі висока.
А ще керівник доручив профільному заступнику РДА та Світлані Березюк вкотре перевірити, чи зібрані усі відповідні документи для того, аби можна було планувати капітальний ремонт Глинської медамбулаторії, а також подати проект щодо реконструкції опалювальної системи Глинської школи до Фонду регіонального розвитку.
І так по кожному населеному пункту були розглянуті усі питання, вирішення яких залежить від місцевої влади. Редакція газети буде ретельно слідкувати за виконанням доручень голови районної державної адміністрації Серія Твердовського та повідомляти про це вам, шановні читачі.
Світлана Калугіна.